WhatsApp spustil dvoufaktorové ověřování

Uživatelé oblíbené komunikační služby WhatsApp mohou nově zabezpečit svůj účet pomocí šestimístného hesla, které bude s aplikací provázané a zamezí neoprávněnému přihlášení k účtu.
Jan Kubeš
Total
0
Sdílení

Tuto novinku začal WhatsApp testovat minulý rok, až nyní ji uvolnil všem uživatelům. Použitím kódu k ověření mobilního čísla snížíte pravděpodobnost, že se k vašemu účtu dostane třetí strana.

„Dvoufázové ověření je volitelnou funkcí na posílení zabezpečení vašeho účtu. Když máte zapnuté dvoufázové ověřování, jakýkoliv pokus o ověření vašeho telefonního čísla ve službě WhatsApp musí být doprovázen zadáním šestimístného přístupového kódu, který jste si pro tuto funkci vytvořil/a,“ uvádí společnost na webu.

Aktivace dvoufaktorového ověření je velice snadná, v nastavení aplikace klepněte na Účet > Dvoufázové ověření > Zapnout. V průběhu aktivace budete mít možnost zadat e-mailovou adresu, na kterou vám v případě zapomenutí hesla bude zaslán e-mail k deaktivaci této funkce.

dvoufázové ověření

 

1 komentář

Komentáře nejsou povoleny.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat
Češi slaví Vánoce tradičně, drží ale digitální půst

Moderní Vánoce: V Česku jsme tradiční, sociální sítě během Štědrého dne využíváme méně

K večeři kapr a bramborový salát jedině s vajíčkem a hráškem. Dárky nosí Ježíšek nejčastěji pod živý stromeček se špičkou. Používání technologií se během vánočních svátků snažíme omezovat. Uváděli to Češi všech věkových kategorií v nejnovějším průzkumu společnosti ESET.
Přečíst článek