WhatsApp umožňuje smazat odeslanou zprávu i ze zařízení příjemce

Na konci října začal WhatsApp zpřístupňovat svým uživatelům dlouho očekávanou funkci, díky které je možné smazat zprávu krátce po odeslání, a to ze zařízení odesílatele i příjemce.
Jan Kubeš
Total
0
Sdílení

Tato novinka je dostupná v aplikaci WhatsApp pro Android, iOS, Windows Phone i na desktopové verzi. Stačí dlouze kliknout na odeslanou zprávu, zvolit „smazat“ a vybrat „odstranit u všech“. Má to jeden háček. Tato funkce je u zpráv dostupná jen sedm minut po jejich odeslání (odesílatel i příjemce musí mít aktuální verzi aplikace).

Z pohledu bezpečnosti soukromí je potřeba brát na vědomí skutečnost, že jakmile je nějaký obsah online, je (může být) veřejný. To samozřejmě platí i u zpráv odeslaných přes WhatsApp. Přesto, že zprávu vymažete, příjemce si mohl uložit snímek obrazovky a vaši odstraněnou zprávu může dále šířit.

Krátce po spuštění této funkce vyšel na blogu androidjeffe.com zajímavý článek o tom, že i takto smazané zprávy z Whatsappu pro Android je možné poměrně jednoduše dohledat. Stačí projít log upozornění, kde jsou dočasně uchovány i vymazané zprávy.

WhatsApp pravděpodobně používáte převážně pro komunikaci s přáteli, přesto byste měli mít povědomí o tom, že komunikace nemusí zůstat jen mezi vámi a o citlivých soukromých (nebo jiných teoreticky zneužitelných) informacích si raději promluvte ústně.

1 komentář

Komentáře nejsou povoleny.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat