WhatsApp umožňuje smazat odeslanou zprávu i ze zařízení příjemce

Na konci října začal WhatsApp zpřístupňovat svým uživatelům dlouho očekávanou funkci, díky které je možné smazat zprávu krátce po odeslání, a to ze zařízení odesílatele i příjemce.
Total
0
Sdílení

Tato novinka je dostupná v aplikaci WhatsApp pro Android, iOS, Windows Phone i na desktopové verzi. Stačí dlouze kliknout na odeslanou zprávu, zvolit „smazat“ a vybrat „odstranit u všech“. Má to jeden háček. Tato funkce je u zpráv dostupná jen sedm minut po jejich odeslání (odesílatel i příjemce musí mít aktuální verzi aplikace).

Z pohledu bezpečnosti soukromí je potřeba brát na vědomí skutečnost, že jakmile je nějaký obsah online, je (může být) veřejný. To samozřejmě platí i u zpráv odeslaných přes WhatsApp. Přesto, že zprávu vymažete, příjemce si mohl uložit snímek obrazovky a vaši odstraněnou zprávu může dále šířit.

Krátce po spuštění této funkce vyšel na blogu androidjeffe.com zajímavý článek o tom, že i takto smazané zprávy z Whatsappu pro Android je možné poměrně jednoduše dohledat. Stačí projít log upozornění, kde jsou dočasně uchovány i vymazané zprávy.

WhatsApp pravděpodobně používáte převážně pro komunikaci s přáteli, přesto byste měli mít povědomí o tom, že komunikace nemusí zůstat jen mezi vámi a o citlivých soukromých (nebo jiných teoreticky zneužitelných) informacích si raději promluvte ústně.

Mohlo by vás zajímat

Google Chrome už nebude upozorňovat na zabezpečené weby, zelený zámeček z prohlížeče zmizí

Před třemi lety začal Google upřednostňovat ve vyhledávání zabezpečené webové stránky pomocí šifrovaného připojení HTTPS. Dnes už je HTTPS standardem, na který není třeba upozorňovat. Od října začne Google Chrome naopak poukazovat na stránky, které šifrované připojení nepoužívají.
Přečíst článek