whisky suntory

Whisky, která zraje ve vesmíru

Výroba whisky je složitý proces tradičních postupů. Než se dostane do sklenice, prochází kvašením, destilací a zráním. V Japonsku chtějí pro zlepšení chuti poslat whisky do vesmíru a zase zpět.
Total
0
Sdílení

Suntory nedávno vyhrála ocenění nejlepší whisky světa, lze tedy předpokládat, že tento nápad má opodstatnění. Společnost chce zjistit, jaký vliv na zrání bude mít nízká gravitace, a proto pošle várku whisky na mezinárodní stanici ISS.

Suntory do kosmu pošle dvě várky po pěti whisky, jedna se vrátí po roce, druhá po dvou letech. Třetí várka zůstane na Zemi pro kontrolu, přičemž gravitace bude jediná proměnná.

Podle serveru Engadget zaplatí Suntory přibližně 10 000 dolarů, aby nápoj do vesmíru dostala. Pro společnost, která nedávno vyrobila nejlepší whisky světa to vypadá jako zbytečně veliké úsilí. Přitom Suntory není jedinou společností, která se snaží vyladit chuť mimo náš svět. Pivovar Ninkansi také zkouší vliv nízké gravitace na výrobu piva.

Připlatili byste si za whisky, která zrála ve vesmíru, nebo je to pro vás zbytečný luxus? Napište nám do komentářů, budeme rádi za vaše názory.

Foto: Norio Nakayama / Flickr

Mohlo by vás zajímat

Bezpečnostní novinky v iOS 11

Pravděpodobně jste zaznamenali informaci, že Apple v září představil několik novinek, na které se mnozí uživatelé již delší dobu těšili. Kromě poměrně kontroverzního iPhone X se novinky týkají samozřejmě také operačního systému. V tomto článku se dozvíte, jak je na tom iOS 11 z pohledu bezpečnosti a ochrany soukromí.
Přečíst článek

ESET spolupracuje s Googlem v boji s nebezpečným malwarem

Vzhledem k tomu, že kybernetické útoky jsou stále propracovanější a obtížněji odhalitelné, prohlížení internetových stránek může přivést uživatele k nebezpečným webům, které mohou na jejich zařízení instalovat škodlivý software. Zejména pokud nepoužívají žádný bezpečnostní produkt.
Přečíst článek