Zařízení, které přemění Coca Colu na čistou vodu

Jedním z ohromujících faktů na světě je, že existují místa na naší planetě, kde je jednodušší najít lahev Coca Coly než skleničku čisté pitné vody. Co kdyby ale existoval přístroj, který by uměl přeměnit všechnu tu šumivou sladkost do čisté H2O?
Martin Skýpala
Total
0
Sdílení

Designer Helmut Smits dokázal sestrojit přesně toto. Jeho projekt ‘Opravdová věc’ byl vymyšlen v roce 2006 jako součást výstavy „Smysl nesmyslu“ Nizozemského designového týdne. Využitím jednoduchého destilačního procesu tým z Amsterdamské univerzity vařil nádobu Coca Coly až do extrahování vodní páry, kterou pak přeměnil na pitnou vodu.

“Snažím se dívat na svět očima dítěte nebo mimozemšťana, jako kdybych věci viděl úplně poprvé. Když jsem se takto podíval na Coca Colu, viděl jsem jen špinavou hnědou vodu, takže pro mě byl logický nápad ji přeměnit zpět na čistou pitnou vodu, stejně jako to děláme s nepoužitou odpadní vodou, ” vysvětluje Smits nápad, který stál u zrodu tohoto projektu.

stroj, který mění colu na vodu

Co říkáte na stroj, který přeměňuje Coca Colu na čistou vodu?

Přes velkou pozornost, kterou na sebe tento přístroj strhl během Nizozemského designového týdne, Smits nemá žádné další plány jak více rozvinout tento projekt. Vysvětluje to takto: “Jsou pro to dva důvody – prvním je fakt, že jsem poměrně líný. A druhým je to, že vytvoření konceptu je pro mě nejdůležitější část mé práce, a to mě baví ze všeho nejvíc.”

Kdyby ale někdo vymyslel přístroj, který přemění vodu na Coca Colu, byli bychom asi všichni šťastni.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat