10 „CHYTRÝCH“ VYCHYTÁVEK, KTERÉ NEJSOU ZDALEKA TAK CHYTRÉ, JAK SE ZDAJÍ – 2. DÍL

Nejdříve byly chytré telefony a chytré televizory, pak chytré lednice s chytrými magnety a dnes máme chytré téměř vše.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Ačkoli slovo „chytré“ nevykazuje známky odcházení, ne každá vychytávka v našem propojeném světě je tak chytrá, jak se zdá. Jistě, váš odpadkový koš má možná vlastní aplikaci pro iPhone, ale k čemu je a jaký problém to řeší? Pro každou skutečně známou vymoženost jsou zde alespoň tři chytré náramky a všechny dělají rozdílné variace stejných bezvýznamných věcí. Zde je pouze deset těch nejhorších provinilců.

6. Vert

chytré obaly

Problém s tolika chytrými „vychytávkami“ je, že nejsou dostatečně chytré pro dostatečný počet zákazníků. Například Vert, přenosný záznamník výšky skoků, by mohl přijít vhod například profesionálním basketbalistům, ale není pravděpodobné, že by ho koupil kdokoli jiný. Pokud nejste profesionál a opravdu, chcete vědět, jak vysoko vyskočíte, můžete si to zjistit za 125 dolarů.

7. Lilypad

lilypad

Tak, to je tedy věc – první chytrý WiFi teploměr do bazénu a UV senzor připojený k vašemu mobilnímu zařízení. V podstatě tento plastový kroužek dáte do bazénu a on zjistí, zda se máte namazat opalovacím krémem. Nebezpečí rakoviny kůže by se nemělo brát na lehkou váhu, ale než za tuto věc vysolíte 99 dolarů, mějte na paměti, že také existují aplikace o počasí.

8. Hapi Fork

Připomínají vám často, že jíte příliš rychle? Vidlička Hapi Fork vám pomocí vibrací připomene, že máte zpomalit. Předpokládá se, že pomalejší stravování pomáhá při držení linie a trávení, ale tohle už je možná trochu zbytečné.

9. Vessyl

vessyl cup body

Vessyl je chytrý hrneček, který přesně pozná, co pijete – nalijete nápoj a hrnek vám s magickou přesností řekne, co to vlastně je. A víte, kdo by vám to ještě mohl říci? Vy sami! Místo toho, aby Vessyl zaznamenával Vaše přijaté tekutiny a kontroloval, že zůstanete hydratovaní, zůstává ve střehu jen aby Vám řekl, že máte pít více vody a méně kávy.

10. Chytrý šálek od Intelu

chytrý hrníček

Konečně přichází chytrý šálek na kávu od společnosti Intel. Na první dojem se může se zdát, že to je jen obyčejný hrnek, ale všimněte si LED panelu, který může být naprogramován tak, aby zobrazil čísla, písmena a smajlíky. To je konec, vzdáváme to.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat