5 budíků, které vás jistě vyženou z postele

Pomůcek ke zkvalitnění spánku je mnoho: od chytrých přikrývek a různých monitoringů až k náramkům, které vám zaznamenávají televizní vysílání během toho dřímání. Pro speciální druh spáčů ale vyžaduje největší pozornost probuzení v dopoledních hodinách.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Pokud je to právě váš případ, jistě jste již zkoušeli několik budíků, které by vám pomohli vstát. Co kdybyste měli budík, který by vás doopravdy donutil, ať chcete nebo ne? Vyzkoušejte následující možnosti.

Sonic Bomb

budík

Když jsme říkali, že vás donutí vstát, nedělali jsme si legraci. Sonic Bomb je navržen tak, aby vás postavil na nohy pomocí 113 decibelů, což by určitě stačilo na poškození oken a ušních bubínků. Aby toho nebylo málo, „Super shaker“ pod matrací vás doslova vytřese z postele ven. Hodně štěstí, při dřímání po tak krutém probuzení.

Clocky

žena v posteli a budík

Zatímco Sonic Bomb je útokem na smysly, je tu ještě jeden způsob pro probuzení. Clocky je budík, který nejprve vydává zvuky ve vysokém tónu a následně „odjede“ z vaší postele, nebo nočního stolku do temného kouta. Pokud ho chcete vypnout, musíte vstát a najít ho.

Wake ‘N’ Shake

budík na telefonu

Vstávání je jedna věc, ale pro některé těžké spáče je větší problém znovu si nelehnout. Přesně těm jedincům přijde vhod Wake ‘N’ Shake, budík, který vyžaduje ranní rozcvičku k tomu, aby se vypnul. Aplikace je dodávána s řadou různých intenzit, aby vyhovovala vašim potřebám, jak vás co nejlépe probrat.

Alarmy (Sleep if you can)

zlý budík

Alarmy možná bude nejotravnější budík na světě, ale ve skutečnosti myslíme, že jeho řešení je poměrně chytré. Když zazvoní budík, nebude možné ho zastavit nebo odložit, dokud nedojdete na vámi nastavené místo v domě a nevyfotíte ho. Můžete si například vybrat umyvadlo nebo sprchový kout, abyste po vyfocení předdefinovaného místa mohli dále pokračovat v ranní rutině.

Budík, který znehodnotí bankovky

budík znehodnocující bankovky

Nakonec jsme si nechali budík tak zlý a extrémní, že ani z právních důvodů neexistuje (znehodnocování bankovek je trestné). Koncept byl zcela jednoduchý: když se budík rozezní, vstaňte, nebo riskujete, že vaše těžce vydělané peníze budou skartovány. To je ovšem nezákonné, doporučujeme nahradit peníze jiným důležitým dokumentem.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat