7 triků pro Google Mapy

Kde bychom byli bez Google map? Jistě, přežili jsme dost dobře i před tím, než se staly všudypřítomné, ale jak bychom se vyrovnali se situací, kdyby od zítřka Google mapy prostě přestaly existovat? Ztratit se v roce 2014 je díky nim totiž prakticky nemožné – stačí vám jen chytrý telefon a dostatečná výdrž baterie, abyste vždy věděli, kam jdete.
Martin Skýpala
Total
0
Sdílení

V nejnovější verzi map sice Google schoval mnoho rušivých menu, ale pod povrchem se stále ukrývají tuny skvělých funkcí. Takže pokud z nich chcete dostat to nejlepší, čtěte dál našich 7 tipů a triků, které by skutečně měl znát každý.

Uložte si mapy pro použití offline

Pravděpodobně nejpoužitelnější ze všech funkcí, které mapy nabízejí je jejich uložení do cache tak, abyste k nim měli přístup i offline.

Tato funkce vám ušetří mnoho peněz hlavně při vašich cestách do zahraničí, protože se nemusíte strachovat z vysokého účtu za roamingová data – stačí se před plánovaným výletem připojit v hotelu na wifi a připravit si část mapy, kterou budete potřebovat.

Vyhledejte si cíl, který vás zajímá, a na dolním okraji mapy si vytáhněte roletku s dalšími informacemi. Na ní zvolte možnost „uložit mapu pro zobrazení offline“. O víc se už starat nemusíte.

Snadné přiblížení

Jak víte, přibližování a oddalování je v mapách Google strašně snadné. Ale věděli jste, že existuje ještě jednodušší řešení, ke kterému potřebujete dokonce jen jednu ruku?

Nejrychleji to zvládnete tak, že dvakrát poklepete na displej palcem a ukazováčkem, přičemž po druhém klepnutí necháte na obrazovce palec a pohybem nahoru a dolů si mapu přiblížíte nebo oddálíte, jak je oku libo.

Uložte si své oblíbené adresy

Své oblíbené adresy si nově můžete na Google mapách i uložit. Jednoduše označíte zadanou adresu hvězdičkou. Usnadní vám to nejen hledání v uložených volbách, ale funkce se skvěle hodí i pro vyhledávání míst v okolí. Všechny uložené adresy si snadno zobrazíte v záložce nastavení pod položkou „My Places“.

bod na mapě

Nudíte se? Google mapy nabízejí seznam plánovaných akcí

Využijte veškerou sílu Googlu, aby pracoval za vás. Pokud se nudíte a nevíte, kam zrovna zajít, použijte další z nových funkcí, kterou je seznam plánovaných akcí.

Do vyhledávání jednoduše zadejte adresu, v jejímž okolí chcete akci hledat a pomocí záložky „upcoming events“ si zobrazíte všechny plánované události. U některých se zobrazují dokonce odkazy pro více informací nebo linky na stránky s hodnocením či přímo nabídkou vstupenek.

Používejte recenze

Nejste si tak úplně jisti, jestli vkročit do nového baru, který nedávno otevřeli přes ulici? Podívejte se na její recenze na Google mapách. Nikdy nebylo snadnější vyvarovat se chyb, které již učinil někdo před vámi.

Hledejte chytře

Ačkoli se vyhledávací řádek googlu zdá poněkud limitovaný svojí velikostí, pravdou je, že byste těžko hledali verzatilnější nástroj. Pokud jste zrovna na výletě v Londýně a nevíte, co s volným deštivým odpolednem, stačí do map zadat „museums in London“ a během vteřin můžete listovat seznamem muzeí poblíž místa, kde se nacházíte.

Nebojte se tuto funkci vyzkoušet i v případě, že hledáte něco mnohem specifičtějšího, než je muzeum v Londýně. Možná budete až překvapeni, co vše se dá na mapách najít.

Nebojte se doporučení

Pokud se někdy ocitnete v situaci, kdy už si budete nudou okusovat i nehty, vyzkoušejte funkci Google recommendation. Na mapě si vyberte lokalitu, kam jste ochotni cestovat a do řádku vyhledávání zadejte znak *. Aplikace vám během chvíle zobrazí seznam atrakcí v okolí, které vás třeba zaujmou.

 

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat