8 Netflix triků, o kterých jste nejspíše nevěděli

Populární internetová televize dorazila nedávno i k nám do České republiky. Za poplatek nabízí velké množství seriálů a filmů, které si přes internet můžete pustit na televizi, počítači nebo tabletu. Myslíte si, že Netflix znáte? Připravili jsme pro vás několik triků, které vám pomohou lépe ovládnout všechny funkce. Přesvědčte se sami.
Jan Kubeš
Total
0
Sdílení

Šetřete data

Chtěli byste se podívat na nový díl oblíbeného seriálu, ale nechcete vyčerpat velké množství dat? Pokud máte aplikaci například na tabletu, není nutné sledovat pořady v plném rozlišení. Snížením kvality videa snížíte také spotřebu dat.

V aplikaci přejděte do vašeho účtu, pokračujte do nastavení přehrávání a vyberte nastavení kvality videa. Zvolením nižší kvality, například 480p, ušetříte data, ale o nejnovější epizodu nepřijdete.

HD

Někdy ovšem budete chtít sledovat pořady ve vysokém rozlišení. Obzvláště, pokud jste si předplatili prémiový účet, který nabízí vysokou kvalitu obrazu. Jak se tedy ujistit, že jsou videa opravdu v HD kvalitě?

Vyzkoušejte Netflix.com/HdToggle.

Pozor na historii přehrávání

Sdílíte jeden účet společně s přáteli? Netflix sice umožňuje vytvořit oddělené profily na jednom účtu, ale ne každý tuto možnost využívá. Pokud do této skupiny uživatelů patříte i vy a nechcete, aby přátelé věděli, na jaká videa jste se dívali, přejděte do vašeho účtu a vyberte zobrazení aktivity. Zde uvidíte seznam všech přehraných pořadů.

Vše, co musíte udělat, je kliknout na „x“ na pravé straně a záznam z historie zmizí. V současné chvíli nelze smazat vše najednou, pořady budete muset mazat postupně.

Uživatelský profil

Již jsme zmiňovali, že na jednom účtu můžete vytvořit více profilů. Tato možnost se hodí, obzvláště pokud nechcete, aby přátelé viděli vaši historii přehrávání. Vytvoření nového profilu je velice snadné.

Přejděte do vašeho účtu a zvolte správu profilů. Zde jednoduše vytvořte nový profil. Automaticky navrhované pořady už budou na míru přímo pro vás, v historii přehrávání uvidíte také jen vaši aktivitu.

Klávesové zkratky

Jestliže používáte Netflix na počítači, jistě oceníte klávesové zkratky, které vám pomohou zpříjemnit, zjednodušit a hlavně zrychlit obsluhu aplikace.

  • Přehrát / Pozastavit – mezerník (nebo Enter)
  • Na celou obrazovku – F
  • Ukončit režim na celou obrazovku – Esc
  • Vrátit – Shift + šipka doleva
  • Přeskočit – Shift + šipka doprava
  • Zesílit – šipka nahoru
  • Zeslabit – šipka dolu
  • Ztlumit – M

Přizpůsobte titulky

Sledujete filmy s titulky? Pokud ano, jistě oceníte možnost změnit barvu, velikost, font a mnoho dalšího.

Vše, co musíte udělat, je v profilu přejít na vzhled titulků a vybrat si kombinaci, která se vám líbí nejvíce.

Flix Plus

Jestliže Netflix používáte již delší dobu, může se stát, že vám nějaká funkce začnou vadit a naopak jiné budou chybět.

Vyzkoušejte Flix Plus, doplněk do prohlížeče Chrome, který do Netflixu přidá nové funkce a vychytávky – například nová tlačítka pro přehrání náhodného dílu, nebo pro přehrání traileru. Ze stránky zmizí obrázky a texty, které by mohli prozrazovat děj, také se zjednoduší návrhy dalších epizod a mnoho dalšího.

Seznam všech změn a návod, jak doplněk nainstalovat a používat naleznete na lifehacker.com.

Vyzkoušejte nové funkce

Každou chvíli představuje Netflix nové funkce. Jediná možnost, jak poznají, zda jsou aktualizace úspěšné, je zpětná vazba. A to je vaše šance. Pokud se chcete účastnit testování nových funkcí, jděte do nastavení účtu a testování zapněte. Dostanete tak upozornění vždy, když bude uvolněna nová funkce a budete si ji moci vyzkoušet před ostatními.

Znáte ještě nějaké tipy či triky, které by ostatním uživatelům mohly ulehčit sledování oblíbených pořadů? Napište nám do komentářů a podělte se svými zkušenostmi 🙂

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat