zoufalá žena za volantem

Brain4cars chce varovat řidiče ještě předtím, než udělají chybu

Technologie, která předvídá, co teprve uděláme. To může znít děsivě. Ale co když bude tato technologie použita, aby chránila řidiče během jízdy?
Total
0
Sdílení

Právě to nabízí Brain4Cars. Tuto technologii vymysleli vědci z Cornellské a Standfordské univerzity, senzory snímají řidiče a varují, když se chystá udělat něco špatně.

Jak je to možné? Sledováním pohybů hlavy řidiče. Výzkumníci snímali přes dva měsíce na video 10 řidičů a cestu před nimi, každý najezdil přes 1 000 mil.

Analýzou těchto nahrávek byli vědci schopni detekovat, které pohyby předchází bežným chybám řidičů, například při přejíždění z pruhů, nebo odbočování.

Když data testovali na běžných řidičích, zjistili, že jejich předpovědi byly ze 77,4 % přesné a v průměru bylo možné zjistit, co řidič udělá ještě 3.53 vteřin předtím, než to udělal.

Předpokládá se, že komerční verze Brain4Cars by mohla zaujmout své místo vedle GPS map a varovat řidiče, než udělají chybu.

Otázka je, zda 3.53 vteřin bude stačit, zvláště když je systém z 23.6 „mylný“. Také je problém se stíny na obličeji. Řešením by mohl být infračervený snímač, nebo 3D kamery a senzory na volantu a pedálech.

Na videu se můžete podívat na koncept, co na to říkáte, uvítali byste tuto funkci? Napište nám do komentářů.

Mohlo by vás zajímat

Bezpečnostní novinky v iOS 11

Pravděpodobně jste zaznamenali informaci, že Apple v září představil několik novinek, na které se mnozí uživatelé již delší dobu těšili. Kromě poměrně kontroverzního iPhone X se novinky týkají samozřejmě také operačního systému. V tomto článku se dozvíte, jak je na tom iOS 11 z pohledu bezpečnosti a ochrany soukromí.
Přečíst článek

Facebook nabízí bezpečnostní klíč, kterým si „odemknete“ přístup k účtu

Přihlašujete se ke svému facebookovému účtu často z různých zařízení? Populární sociální síť Facebook přišla s novou vrstvou ochrany pro své uživatele. Dvoufaktorová autentizace pomocí hardwarového klíče vám zaručí, že se ke svému účtu přihlásíte skutečně jen vy.
Přečíst článek