ESET má podle dTestu nejlepší bezpečnostní aplikaci pro Android

V testu 16 bezpečnostních aplikací pro mobilní zařízení s Androidem zvítězil ESET Mobile Security, na druhém místě skončila její bezplatná verze.
Jan Kubeš
Total
0
Sdílení

V testu 16 bezpečnostních aplikací pro mobilní zařízení s Androidem zvítězil ESET Mobile Security, na druhém místě skončila její bezplatná verze.

Nejlepší mobilní bezpečnostní aplikaci pro operační systém Android na českém trhu nabízí společnost ESET. Vyplynulo to ze srovnávacího testu časopisu dTest, v němž redakce posuzovala celkem šestnáct bezplatných i prémiových bezpečnostních softwarů pro chytré mobilní telefony a tablety. Jako nejlepší z porovnání vyšla placená aplikace ESET Mobile Security, uspěla i její bezplatná verze.

Redakce časopisu dTest hodnotila schopnost rozpoznat škodlivý software (na vzorku 500 druhů malwaru), uživatelskou přívětivost obsluhy aplikací, instalaci či možnost vzdáleně ovládat mobil v případě, že ho někdo odcizí. Stejnými zkouškami procházel i chytrý mobilní telefon bez jakékoli bezpečnostní aplikace, pouze se základním operačním systémem Android 6.0. Test proběhl na smartphonu Lenovo Moto E3, který je na českém trhu dostupný od roku 2016 a patří mezi cenově nejdostupnější chytré telefony v tuzemsku.

Být nejlepší není samozřejmé

„Vítězství ve srovnávacím testu časopisu dTest si velmi vážíme. Je pro nás o to důležitější, že z našich průběžných průzkumů chování uživatelů chytrých mobilních zařízení vyplývá, že na jejich ochranu před kybernetickými hrozbami myslí stále jen necelá polovina jejich majitelů,“ říká Miroslav Dvořák, technický ředitel společnosti ESET. „Vzhledem k tomu, že z mobilních zařízení přistupujeme k internetu stále častěji oproti klasickému počítači, měli bychom myslet na jejich správné zabezpečení. Svěřujeme jim totiž stále více citlivých osobních i pracovních dat,“ dodává.

ESET Mobile Security představuje rychlé a výkonné antivirové a antimalwarové řešení pro ochranu vašeho chytrého telefonu nebo tabletu s operačním systémem Android. Po nainstalování automaticky umožňuje 30 dní využívat prémiové funkce, jako je využívání této aplikace pod stejným Google účtem až na pěti zařízeních, funkce Anti-Theft pro zasílání polohy ztraceného zařízení před jeho vybitím, což může posloužit k jeho nalezení ve chvíli, kdy už je vybité, bezpečnostního auditu nainstalovaných aplikací a oprávnění, která jste jim přidělili či předdefinovaných kontrol zařízení.

Bezpečnostní aplikace umožňuje kdykoli spustit kontrolu na přítomnost škodlivého kódu, obsahuje anti-phishingovou kontrolu před škodlivými a podvodnými webovými stránkami a pomůže vám najít ztracený nebo odcizený mobil nebo tablet, zablokovat nebo smazat na něm citlivá data nebo spustit hlasitou sirénu. Spravuje se jednoduše i vzdáleně přes účet na webu my.eset.com.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat