Simplocker od ESETu

ESET Simplocker Decryptor

Možná si pamatujete na Simplocker, což byl první zaznamenaný filecoder pro Android.
Total
0
Sdílení

Tento druh nákazy zašifruje data na telefonu (SD karta) a za odšifrování požaduje „výpalné“. Naši vývojáři vytvořili program ESET Simplocker Decryptor, který umí data vrátit do původního stavu.

Aplikaci si můžete stáhnout odtud nebo naskenujte QR kód uvedený níže. Pro instalaci musíte mít povolenou instalaci z neznámých zdrojů (Nastavení – Zabezpečení – Neznámé zdroje).

QR kód

Samotný Simplocker se vyskytuje v několika variantách, které se od sebe ale liší jen v drobnostech, jako je použití jiných měn nebo zobrazování obrázků z integrované kamery. Někdy také používá techniky typické pro ransomware.

Typicky se šíří přes video servery s dospělým obsahem a nelegální kopie populárních her jako např. GTA: San Andreas.

Co se však na Androidu na rozdíl od platformy Windows není obvyklé, je přítomnost funkce trojan downloader. Ta má na starosti dodatečné stažení dalšího škodlivého kódu.

Jak se zdá, tvůrci malware pomalu, ale jistě zařazují operační systém Android do potenciálně zajímavých platforem. Při množství uživatelů se ani není co divit.

 

Mohlo by vás zajímat

Ruští hackeři po zvolení Trumpa masivně útočí na nevládní organizace v USA

Rozsáhlé phishingové útoky na nevládní organizace ve Spojených státech spustili krátce po zvolení nového amerického prezidenta Donalda Trumpa ruští hackeři známí jako The Dukes nebo skupina APT29. Jde o stejné aktivisty, kteří už v době prezidentské kampaně útočili na Demokratickou stranu a její kandidátku Hillary Clintonovou, upozornil server Securityweek.com.
Přečíst článek

Pozor na falešné módy k populární hře Minecraft

Hráči populární hry Minecraft se mohli na Google Play setkat s podvodnými aplikacemi. Konkrétně šlo o 87 falešných herních módů, které je možné rozdělit do dvou kategorií – v první kategorii jde o downloader zobrazující reklamy, který ESET detekuje jako Android/TrojanDownloader.Agent.JL. Ve druhé jsou podvodné aplikace, které uživatele přesměrují na podvržené webové stránky a jsou detekovány jako Android/FakeApp.FG.
Přečíst článek