Facebook

Facebook omylem zveřejnil miliony hesel k uživatelským účtům

Sociální síť k situaci následně uvedla, že hesla nikdy nebyla vystavena mimo zaměstnance firmy a nedošlo k žádnému zneužití.
Total
0
Sdílení

Facebook nedávno opravil chybu, která zaměstnancům této sociální sítě umožňovala přístup k heslům mnoha uživatelů. Hesla byla uložena v prostém textu.

„V lednu jsme v rámci rutinního bezpečnostního hodnocení zjistili, že některá uživatelská hesla byla uložena v čitelném formátu v našich interních systémech pro ukládání dat,“ uvedl Pedro Canahuati, viceprezident pro inženýrství, bezpečnost a soukromí společnosti Facebook.

Tato skutečnost ohrozila hesla stovek milionů uživatelů aplikace Facebook Lite, desítky milionů dalších uživatelů Facebooku a desítky tisíc uživatelů Instagramu.

Sociální síť zdůraznila, že hesla nebyla nikdy vystavena nikomu mimo společnost a tuto chybu nikdo nezneužil.

Ještě před vyjádřením Facebooku publikoval bezpečnostní expert Brian Krebs report, ve kterém se celé problematice věnuje. Článek je v angličtině, pokud vás toto téma zajímá, najdete v něm o celé kauze podrobnější informace.

Facebook v prohlášení uvedl, že všechny zasažené uživatele upozorní, ale nebude vyžadovat změnu hesla.

Více informací o tom, jak facebookový účet zabezpečit najdete na stránce https://www.facebook.com/about/security.

Mohlo by vás zajímat

Ověřování identity pomocí otisků prstů není bez rizika

Otisk prstu je vnímán jako dokonalý identifikátor, který není možné odcizit nebo napodobit. Není divu, že se čtečky otisků prstů staly v posledních letech standardní výbavou mobilních telefonů. Zřejmě jste se setkali s názorem, že takto zabezpečená zařízení nebo služby jsou v naprostém bezpečí. V tomto článku se dočtete, že to není až tak úplně pravda.
Přečíst článek