Facebook

Facebook omylem zveřejnil miliony hesel k uživatelským účtům

Sociální síť k situaci následně uvedla, že hesla nikdy nebyla vystavena mimo zaměstnance firmy a nedošlo k žádnému zneužití.
Total
0
Sdílení

Facebook nedávno opravil chybu, která zaměstnancům této sociální sítě umožňovala přístup k heslům mnoha uživatelů. Hesla byla uložena v prostém textu.

„V lednu jsme v rámci rutinního bezpečnostního hodnocení zjistili, že některá uživatelská hesla byla uložena v čitelném formátu v našich interních systémech pro ukládání dat,“ uvedl Pedro Canahuati, viceprezident pro inženýrství, bezpečnost a soukromí společnosti Facebook.

Tato skutečnost ohrozila hesla stovek milionů uživatelů aplikace Facebook Lite, desítky milionů dalších uživatelů Facebooku a desítky tisíc uživatelů Instagramu.

Sociální síť zdůraznila, že hesla nebyla nikdy vystavena nikomu mimo společnost a tuto chybu nikdo nezneužil.

Ještě před vyjádřením Facebooku publikoval bezpečnostní expert Brian Krebs report, ve kterém se celé problematice věnuje. Článek je v angličtině, pokud vás toto téma zajímá, najdete v něm o celé kauze podrobnější informace.

Facebook v prohlášení uvedl, že všechny zasažené uživatele upozorní, ale nebude vyžadovat změnu hesla.

Více informací o tom, jak facebookový účet zabezpečit najdete na stránce https://www.facebook.com/about/security.

Mohlo by vás zajímat

Google Chrome už nebude upozorňovat na zabezpečené weby, zelený zámeček z prohlížeče zmizí

Před třemi lety začal Google upřednostňovat ve vyhledávání zabezpečené webové stránky pomocí šifrovaného připojení HTTPS. Dnes už je HTTPS standardem, na který není třeba upozorňovat. Od října začne Google Chrome naopak poukazovat na stránky, které šifrované připojení nepoužívají.
Přečíst článek