Jak poznat škodlivou mobilní aplikaci?

S velkým rozmachem mobilních technologií už bereme trochu jako samozřejmost, že mobily a tablety nahradila další přenosná zařízení jako jsou hodinky, fotoaparáty nebo videokamery.
Martin Skýpala
Total
0
Sdílení

Díky obrovskému počtu aplikací, jde dnes na mobilních zařízeních dělat prakticky cokoli, na co si vzpomeneme. Nejrozšířenější mobilní platformou je systém Android od společnosti Google. S určitou nadsázkou lze napsat, že Android je mobilním zrcadlem operačního systému Windows v klasických počítačích. Oba dva systému splňují podmínky, za kterých se malware tvůrcům vyplatí vůbec škodlivý kód programovat. První podmínkou je popularita a rozšíření Androidu mezi lidmi a druhou je otevřenost, která umožňuje rychle šířit aplikace. I když se Google v kontrole obchodu Google Play velmi zlepšil, stále existuje riziko, že třeba i omylem, narazíte na podvodnou aplikaci. Jak se takové situaci vyhnout?

Ve videu najdete několik dobrých tipů, jak takovou aplikaci rozpoznat a neriskovat nákazu škodlivým kódem. A nezapomeňte si zapnout české titulky ;-).

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat