Mercedes Benz F 015 vypadá, jako automobil z budoucnosti

Na veletrhu spotřební elektroniky CES 2015 se očekávala veliká oznámení a také byl představen automobil F 015 od společnosti Mercedes-Benz – vize budoucnosti, která vypadá úplně jako z Tronu.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Luxusní sedan od Mercedesu vypadá jako automobil z budoucnosti. F 015 má ukázat směr, kterým automobilový průmysl směřuje. Ano, stejně jako auto bez řidiče od společnosti Google se dokáže řídit samo.

Mercedes F 015 je ale mnohem více než pouze samořídící automobil, je to vozidlo, které kompletně mění pohled na osobní dopravu. Jakmile se dostanete pod lesklý stříbrný exteriér, najdete uvnitř sedadla otočená k sobě podobně jako v kupé ve vlaku. Mercedes chce nejen uvolnit vaše ruce, zdá se, že chce, abyste silnici nevnímali vůbec. I když máte pokušení zkontrolovat zpětné zrcátko, nemůžete, protože tam žádné není. Nejsou tam žádná zrcátka ani pedály.

Tím technologie v Mercedesu nekončí – vše uvnitř i vně vozu můžete ovládat gesty, nebo pomocí dotykových panelů. F 015 také pomáhá udržovat silnice bezpečnější pro pěší. Pokud je to bezpečné, promítne na zem přechod pro ty, kteří chtějí vozovku přejít. K dispozici jsou také velká LED světla umístěná vpředu a vzadu, která komunikují s ostatními robo-auty, které se nacházejí před, nebo za vámi.

Stále je ještě co zlepšovat, aby se tyto koncepty mohly stát realitou. Například doladění technologií, aby to bylo bezpečné i pro běžné použití, ale také právní předpisy, které by se měly změnit, než se budete moci vydat na cestu bez volantu.

Podle Dietera Zietscheho, vedoucího vozů Mercedes-Benz, firma pracuje na automobilech s vlastním řízení již 30 let a pokud plody této práce budou vypadat jako vůz F 015, pak se jistě máme na co těšit. Pro více informací se podívejte na webové stránky Mercedes-Benz a pro všechny nejnovější zprávy z veletrhu CES 2015 sledujte rubriku GoExplore.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat