bezpilotní dron

NASA testuje nový bezpilotní dron

Nasa pracuje na spoustě projektů, ten nejnovější kombinuje letadlo a vrtulník a vypadá, jako by se konstruktéři při jeho vývoji inspirovali ve filmu Transformers. Dron GL-10 není jen fikce, má za sebou úspěšné letové testy.
Total
0
Sdílení

GL-10 je produkt výzkumného centra NASA Langley Research Center. Je sestrojen k překonávání vzdáleností jako běžná letadla, ale umí vzlétnout a přistát, podobně jako vrtulník. Tento bezpilotní, dálkově ovládaný dron má 10 elektromotorů a je schopný plynule měnit směr letu z vertikálního na horizontální.

Greased Lightning (GL-10) byl nedlávno spatřen během testů ve Virginii, jak přechází z jednoho letového módu do druhého, vzlétá i přistává. NASA přiznala, že vytvořila 12 prototypů, ale některé byly během přistání poškozeny. Jejich design se postupně vyvíjí a zlepšuje, na videu níže se můžete podívat na jeden z letů.

„Během letových zkoušek jsme úspěšně přešli z jednoho režimu na druhý,“ řekl letecký inženýr Bill Fredericks.“

Další výhodou GL-10 je poměrně tichý zvuk, který vytváří. Výzkumný tým říká, že v budoucnu by mohl být používán pro doručování zásilek, mapování zemědělských oblastí a podobně.

Mohlo by vás zajímat

Google Chrome už nebude upozorňovat na zabezpečené weby, zelený zámeček z prohlížeče zmizí

Před třemi lety začal Google upřednostňovat ve vyhledávání zabezpečené webové stránky pomocí šifrovaného připojení HTTPS. Dnes už je HTTPS standardem, na který není třeba upozorňovat. Od října začne Google Chrome naopak poukazovat na stránky, které šifrované připojení nepoužívají.
Přečíst článek

ESET spolupracuje s Googlem v boji s nebezpečným malwarem

Vzhledem k tomu, že kybernetické útoky jsou stále propracovanější a obtížněji odhalitelné, prohlížení internetových stránek může přivést uživatele k nebezpečným webům, které mohou na jejich zařízení instalovat škodlivý software. Zejména pokud nepoužívají žádný bezpečnostní produkt.
Přečíst článek