žena u vody fotící selfie

Při pořizování selfie fotek zemřelo v roce 2015 více lidí než po útoku žralokem

Není překvapení, že vysoká rychlost pohybu, agrese a zuby ostré jako břitva činí ze žraloků nejobávanější tvory v oceánech. Na souši na nás však čeká ještě větší nebezpečí než žraloci. Selfie. Ptáte se, jak je to možné?
Total
0
Sdílení

Server Mashable oznámil, že v roce 2015 zemřelo po útoku žralokem osm lidí, ovšem při nehodách spojených s pořizováním selfie fotografií dvanáct.

Dokonce jsou známy i konkrétní případy: čtyři lidé zemřeli při pádu, další tři při pořizování selfie na kolejích a dva muži z Ruska byly usmrceni při pózování s granátem. Detaily všech 12 jsou vypsané na Wikipedii.

Toto zjištění samozřejmě nečiní žraloky méně nebezpečnými, ale v celkovém důsledku jsou to lidé, kteří si více ubližují sami.

George Burgess z muzea přírodní historie na Floridě jde ještě dále. Tvrdí, že žraloci by se měli bát lidí.

„Problém je v tom, že lidé zabíjí 30 až 70 milionů žraloků ročně,“ řekl Burgess serveru Huffington Post. Skutečný nepřítel není žralok, ale člověk.

Mohlo by vás zajímat

ESET spolupracuje s Googlem v boji s nebezpečným malwarem

Vzhledem k tomu, že kybernetické útoky jsou stále propracovanější a obtížněji odhalitelné, prohlížení internetových stránek může přivést uživatele k nebezpečným webům, které mohou na jejich zařízení instalovat škodlivý software. Zejména pokud nepoužívají žádný bezpečnostní produkt.
Přečíst článek