tobot barista

Robot barista se učí při práci

Roboti jsou skvělí, ale jestli se mají rozšířit tak, jak to vídáme ve sci-fi filmech, musí se ještě zlepšit. Pomocí robotů můžeme zvládat mnoho úžasných věcí, ale bohužel jsou limitovaní dělat pouze jednu činnost. Proto výzkumníci na Cornellově univerzitě pracují na robotu, který dělá kávu, zatímco se učí, jak obsluhovat různé typy kávovarů.
Total
0
Sdílení

Tento robot používá zkušenosti s obsluhou kávovarů z minulosti, textové materiály a zkušenosti ostatních robotů, takže dokáže pracovat s přístroji, které ještě nikdy neviděl. Stejný princip, kterým prochází lidé by měl být aplikovatelný také na roboty – pracoval již tento muž, nebo tato žena v daném průmyslu? Tento robot obsluhoval tři kávovary, takže zvládnout obsluhovat nový model by mělo být jednoduché.

Když je robot přiřazen k novému kávovaru, nemusí zapomínat to, co se do této doby naučil. Tlačítko bude vždy tlačítko, jakýkoli přepínač bude vždy fungovat jako přepínač. S těmito informacemi se robot na „place“ může rychle naučit, jak přizpůsobit své dosavadní znalosti. Špatné zprávy pro profesionální baristy.

Nicméně dobré zprávy pro baristy jsou, že robot pracující s novým typem přístroje má jen 60% přesnost. Toto číslo se jistě zlepší, ale problém je v tom, že robot barista pracuje částečně pomocí 3D kamery a lesklé povrchy kovových nástrojů mu často znemožňují přesné pohyby.

Tým z Cornellovy univerzity bude robota prezentovat ješte letos na konferenci 2015 Robotic Science and Systems konference v Římě. Mezitím se můžete podívat, jak připravuje Latté.

Mohlo by vás zajímat

8 důvodů, proč se kyberzločinci zaměřují na chytré telefony

Chytré telefony a tablety se staly nedílnou součástí našich životů. Lidé si díky těmto zařízením zpříjemňují cestu do práce nebo do školy, zkracují čekání na autobus a online komunikací udržují kontakt s přáteli téměř po celý den. Velké popularity chytrých telefonů se však snaží využít také kybernetičtí útočníci.
Přečíst článek

Bezpečnostní novinky v iOS 11

Pravděpodobně jste zaznamenali informaci, že Apple v září představil několik novinek, na které se mnozí uživatelé již delší dobu těšili. Kromě poměrně kontroverzního iPhone X se novinky týkají samozřejmě také operačního systému. V tomto článku se dozvíte, jak je na tom iOS 11 z pohledu bezpečnosti a ochrany soukromí.
Přečíst článek