Robot barista se učí při práci

Roboti jsou skvělí, ale jestli se mají rozšířit tak, jak to vídáme ve sci-fi filmech, musí se ještě zlepšit. Pomocí robotů můžeme zvládat mnoho úžasných věcí, ale bohužel jsou limitovaní dělat pouze jednu činnost. Proto výzkumníci na Cornellově univerzitě pracují na robotu, který dělá kávu, zatímco se učí, jak obsluhovat různé typy kávovarů.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Tento robot používá zkušenosti s obsluhou kávovarů z minulosti, textové materiály a zkušenosti ostatních robotů, takže dokáže pracovat s přístroji, které ještě nikdy neviděl. Stejný princip, kterým prochází lidé by měl být aplikovatelný také na roboty – pracoval již tento muž, nebo tato žena v daném průmyslu? Tento robot obsluhoval tři kávovary, takže zvládnout obsluhovat nový model by mělo být jednoduché.

Když je robot přiřazen k novému kávovaru, nemusí zapomínat to, co se do této doby naučil. Tlačítko bude vždy tlačítko, jakýkoli přepínač bude vždy fungovat jako přepínač. S těmito informacemi se robot na „place“ může rychle naučit, jak přizpůsobit své dosavadní znalosti. Špatné zprávy pro profesionální baristy.

Nicméně dobré zprávy pro baristy jsou, že robot pracující s novým typem přístroje má jen 60% přesnost. Toto číslo se jistě zlepší, ale problém je v tom, že robot barista pracuje částečně pomocí 3D kamery a lesklé povrchy kovových nástrojů mu často znemožňují přesné pohyby.

Tým z Cornellovy univerzity bude robota prezentovat ješte letos na konferenci 2015 Robotic Science and Systems konference v Římě. Mezitím se můžete podívat, jak připravuje Latté.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat