Aplikace Skype

Skype konečně přinese end-to-end šifrování

S více než třemi sty miliony měsíčně aktivních uživatelů je Skype jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Mnoho uživatelů potěší zpráva, že Microsoft testuje end-to-end šifrování pro chat, přenos souborů a pro hlasové zprávy.
Total
0
Sdílení

Microsoft ve čtvrtek oznámil partnerství s open source řešením Signal Protocol, díky kterému může nabídnout šifrování. To znamená, že vaše konverzace bude díky Signal Protocolu bezpečně převedena a zprávy bude moci zobrazit jen odesílatel a příjemce. Šifrování bude dostupné v takzvaných soukromých konverzacích, skupinové konverzace zatím bohužel šifrovat nepůjde.

Šifrování se také nebude vztahovat na audio a video hovory. Přesto je to krok správným směrem, Skype se přidává k ostatním komunikačním službám, které šifrování již nabízí (Například Telegram, Messenger, iMessage, nebo WhatsApp).

Klávesnice
Ilustrační obrázek

Vyzkoušet, jak tato funkce funguje, mohou zatím jen členové Skype Insider, kteří mají dřívější přístup k novinkám, které Microsoft testuje.

Mohlo by vás zajímat

Google Chrome už nebude upozorňovat na zabezpečené weby, zelený zámeček z prohlížeče zmizí

Před třemi lety začal Google upřednostňovat ve vyhledávání zabezpečené webové stránky pomocí šifrovaného připojení HTTPS. Dnes už je HTTPS standardem, na který není třeba upozorňovat. Od října začne Google Chrome naopak poukazovat na stránky, které šifrované připojení nepoužívají.
Přečíst článek