Spot, robotický pes

Kolik stojí ten pes ve výloze? Ano, tento stříbrný.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Společnost Boston Dynamic, která spadá pod Google ukázala v novém videu svého Robotického psa a je to velice ohromující kousek. Zatím není sebevědomý a nedokáže nevzdorovat příkazům, ale přitom by to mohl být začátek éry strojů zotročujících celé lidstvo.

Do té doby má však být jeho hlavní funkce pátrání, zachraňování a mapování terénu pro přístup k živelným pohromám, kde bude jeho schopnost zůstat na svých čtyřech jistě řádně prověřena.

Nejnovější člen z rodiny Boston Dynamic není jejich první robotický pes: BigDog, jeho větší bratr, byl sestrojen k nošení a přepravě velkých předmětů. Oproti němu je Spot výrazně menší a svižnější – váži jen 160 liber, v porovnání s obrovskou hmotností BigDoga, který váží 240 liber, je to opravdu nízké číslo. Kromě velikostního rozdílu sdílí tato dvojice jasně podobné konstrukčních znaky – čtyři hydraulické nohy a senzor na hlavě.

Tyto hydraulické nohy mu neumožňují jen stabilně stát, ale také cválat jako kůň, nebo šplhat do kopce. Velmi působivé.

Suma sumárum, je to náš druhý nejoblíbenější robotický pes. Na prvním místě se umístil pes ze hry Half Life 2. Jistě, stroj od Boston Dynamic vypadá více jako pes, ale to zatím nehraje roli 🙂

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat