muž a robotický pes

Spot, robotický pes

Kolik stojí ten pes ve výloze? Ano, tento stříbrný.
Total
0
Sdílení

Společnost Boston Dynamic, která spadá pod Google ukázala v novém videu svého Robotického psa a je to velice ohromující kousek. Zatím není sebevědomý a nedokáže nevzdorovat příkazům, ale přitom by to mohl být začátek éry strojů zotročujících celé lidstvo.

Do té doby má však být jeho hlavní funkce pátrání, zachraňování a mapování terénu pro přístup k živelným pohromám, kde bude jeho schopnost zůstat na svých čtyřech jistě řádně prověřena.

Nejnovější člen z rodiny Boston Dynamic není jejich první robotický pes: BigDog, jeho větší bratr, byl sestrojen k nošení a přepravě velkých předmětů. Oproti němu je Spot výrazně menší a svižnější – váži jen 160 liber, v porovnání s obrovskou hmotností BigDoga, který váží 240 liber, je to opravdu nízké číslo. Kromě velikostního rozdílu sdílí tato dvojice jasně podobné konstrukčních znaky – čtyři hydraulické nohy a senzor na hlavě.

Tyto hydraulické nohy mu neumožňují jen stabilně stát, ale také cválat jako kůň, nebo šplhat do kopce. Velmi působivé.

Suma sumárum, je to náš druhý nejoblíbenější robotický pes. Na prvním místě se umístil pes ze hry Half Life 2. Jistě, stroj od Boston Dynamic vypadá více jako pes, ale to zatím nehraje roli 🙂

Mohlo by vás zajímat

Šest z deseti firem využívá cloud a internet věcí bez zabezpečení citlivých dat

Na bezpečnost firemních dat myslí stále jen malá část společností. Ačkoli 93 procent podniků používá citlivá data v pokročilých technologiích, jako jsou cloudy, softwarově definované služby nebo internet věcí, 63 procent firem v těchto situacích vůbec neřeší jejich zabezpečení.
Přečíst článek

Google Chrome už nebude upozorňovat na zabezpečené weby, zelený zámeček z prohlížeče zmizí

Před třemi lety začal Google upřednostňovat ve vyhledávání zabezpečené webové stránky pomocí šifrovaného připojení HTTPS. Dnes už je HTTPS standardem, na který není třeba upozorňovat. Od října začne Google Chrome naopak poukazovat na stránky, které šifrované připojení nepoužívají.
Přečíst článek