Video: Co je to kyberšikana a jak se proti ní bránit?

S rostoucí dostupností internetu se bohužel také zvyšuje riziko, že se především děti stanou obětí kyberšikany. Tato hrozba již dlouho není dominantou počítačů či notebooků, děti dnes tráví čím dál více času také na mobilních telefonech či tabletech, na kterých komunikují s ostatními přes sociální sítě nebo nejrůznější aplikace.
Jan Kubeš
Total
0
Sdílení

I když to většina sociálních sítí či aplikací umožňuje, ne všichni si pravidelně kontrolují nastavení zabezpečení, děti tak snadno mohou komunikovat s cizími lidmi a nedokáží tak počátky kyberšikany včas odhalit. Mnoho populárních aplikací pro chytré telefony či tablety je určených pro posílání fotografií přátelům.

Při špatném nastavení, nebo pokud si uživatelé přidávají do přátel osoby, které neznají, se tak osobní a často i choulostivé fotografie mohou dostat do nesprávných rukou. Jakmile je fotografie odeslána, už není cesty zpět – kdokoliv si může fotografii uložit.

Jak tedy náznaky kyberšikany rozeznat a jak se případně bránit, pokud skutečně k vydírání nebo vyhrožování dojde? Odpovědi najdete v přiloženém videu, české titulky zapnete v pravém dolním rohu.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat