Zkrášluje nás víno? Podle vědců do určité míry ano

Samozřejmě pokud budete pít víno ještě předtím, než půjdete ven, možná se nedokážete z té krásy odtrhnout od zrcadla.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Pivní brýle: mírně nepříjemný výraz pro vysvětlení jevu, kdy se lidem po alkoholu zdají ostatní přitažlivější. Může se vám to zdát jako dobrý důvod proč pít, ale máme špatnou zprávu pro abstinenty – Vědci zjistili, že konzumace malého množství alkoholu nás ve skutečnosti činí přitažlivějšími pro ostatní.

Vědci z Bristolské univerzity požádali 40 heterosexuálních mužů a žen hodnotit cizince, kteří byli fotografováni „za střízliva“ a následně poté, co měli alkoholický nápoj.

Zjistili, že účastníci průzkumu vybrali jako nejatraktivnější ty fotografie, na nichž měli subjekty takové množství alkoholu, které odpovídá 250ml vína. Na druhém místě se umístili střízliví jedinci a na posledním místě ti, jež měli na fotkách upito 500ml.

Proč? Vědci se domnívají, že je to kvůli zvýšenému zarudnutí obličeje, které přicházejí s nízkým množstvím alkoholu v krvi, což je často vnímáno jako atraktivní a zdravé. Dále se alkohol projevuje sotva znatelnými pozitivní způsoby, jako jsou uvolněné mimické svaly. Druhá sklenice vína, jak si mnozí z nás jistě ověřili, již znamená, že jsou svaly uvolněné až příliš.

Takže, co nám to říká, a proč se o to věda zajímá? Výzkumníci doufají, že by mohli výsledky studií jako jsou tyto používat k tomu, aby doladili oblasti veřejného zdraví: „Porozumění mechanismům, jak alkohol ovlivňuje chování, včetně faktorů, které mohou mít vliv na pravděpodobnost jejich zapojení do rizikového sexuálního chování.“

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat