Adobe Flash opět v problémech

I když se společnost Adobe snaží a pravidelně vydává aktualizace, Adobe Flash Player patří mezi nejčastěji zneužívané aplikace. Většina uživatelů na aktualizaci Flash Playeru zapomíná a vystavuje tak své počítače resp. obsah počítače velkému riziku.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Na poslední případ upozornila přímo společnost Adobe, která uveřejnila upozornění o další kritické zranitelnosti, jež útočníci aktivně používají k infikaci počítačů. Skupina Pawn Sorm, jež by za útok měla být zodpovědná, zaměřila svou malware kampaň na vládní a vojenské instituce ve Spojených státech, Ukrajině a dalších zemích Evropy. Zranitelnost postihuje operační systémy Windwos, OS X i Linux.

Typický útok obsahoval perfektně cílené e-mailové zprávy s infikovaným dokumentem v příloze, případně se snažili dostat nic netušící oběti na podvodné webové stránky. Ty slibovaly články na aktuální politická témata, která by mohla zaměstnance výše uvedených institucí zajímat. Ve skutečnosti však obsahovaly exploit kity, které ihned zaútočili na zranitelnosti v prohlížeči.

Skupina Pawn Storm není v oboru žádným nováčkem, má za sebou několik velkých malware kampaní, včetně nabourání do počítačového systému Bíleho domu. To vede ke spekulacím, že Pawn Storm je v rámci špionážních aktivit sponzorována na státní úrovni. Pravdu se veřejnost s velkou pravděpodobností nedozví, nicméně existence průmyslově politické špionáže je veřejným tajemstvím a o kyber válce mezi Čínou a Spojenými státy si cvrlikají už i vrabci na střeše.

Pro běžného uživatele tato zajímavá kauza znamená pouze to, aby kromě aktualizací operačního systému a antivirového programu nezapomínal ani na Adobe Flash Player. Případně jej rovnou odinstaloval, protože pro správný běh systému ani internetu není nezbytně nutný.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat