Bezpečnostní tipy pro sociální sítě a chatovací aplikace

Chování uživatelů na internetu se stále mění. Zatímco dříve lidé navštěvovali především stránky vyhledávačů a hledali konkrétní obsah, dnes tráví nejvíce času na sociálních sítích, sledováním online videí nebo komunikací s přáteli. Se změnou chování na internetu se objevily také nová bezpečnostní rizika, na která je potřeba dávat pozor.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Říjen je Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti a při této příležitosti je vhodné si projít zabezpečení nejen u svých profilů, ale i aplikací, které denně používáme. K tomu vám pomohou následující tipy pro online bezpečnost.

Aktualizujte veškerý software

Ujistěte se, že máte aktualizovaný operační systém a samozřejmě také software – především internetový prohlížeč.

Také byste na svém počítači nebo mobilním zařízení měli mít nainstalovaný prověřený bezpečnostní software, který vám pomůže chránit zařízení před kybernetickými hrozbami.

Používejte silná hesla

Toto samozřejmě neplatí jen pro sociální sítě. Silné heslo bystě měli používat ke všem službám, které obsahují vaše soukromé informace. Jednoduché pravidlo říká, že čím delší heslo, tím bezpečnější. Speciální znaky, čísla nebo velká písmena bezpečnost hesla zvýší.

Zkontrolujte nastavení soukromí

Obzvláště u sociálních sítí se zaměřte na nastavení soukromí. Jestliže máte v profilu citlivé informace, například adresu nebo telefonní číslo, zvažte, zda je vhodné nastavit profil na „veřejný“. Soukromí nastavte také u svých příspěvků, nezapomeňte při tom, že veřejné příspěvky může kdokoli na internetu vyhledat, nehledě na to, kdy byly publikovány.

Před publikováním příspěvku se zamyslete

I když máte příspěvky nastavené jako soukromé, berte v potaz, že kdokoli z vašich přátel může udělat snímek obrazovky s vaším textem nebo fotografií a tento příspěvek dále sdílet nebo vystavit na internetu.

Nekomunikujte s cizími lidmi

Kybernetičtí zločinci mohou používat podvodné profily a účty. Neodpovídejte na zprávy od lidí, které neznáte a neklikejte na odkazy, u kterých si nejste jistí, kam směřují. Pro větší bezpečnost můžete nastavit okruh lidí, kteří vás mohou kontaktovat, pouze na vaše přátele.

Článek vyšel na welivesecurity.com

1 komentář

Komentáře nejsou povoleny.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat