ESET podcast: jak na internetu poznat hoax?

Definice říká, že hoax je poplašná, nebezpečná nebo řetězová zpráva, společným jmenovatelem je fakt, že autor chce zprávu rozšířit mezi co nejvíce lidí. Čím jsou poplašné zprávy nebezpečné a jak se jim můžete bránit?
Jan Kubeš
Total
0
Sdílení

V osmém dílu ESET podcastu se Pavel a Martin věnují hoaxům a hrozbám na Facebooku. I když to možná pro mnohé z vás bude překvapením, termín hoax se objevil již v sedmnáctém století. Dnes se poplašné zprávy šíří především na sociálních sítích nebo přes e-maily. Většinou jde o zkreslené informace nebo o zcela vymyšlené téma. Tvůrci těchto zpráv se snaží co nejvěrohodněji předat sdělení, na první pohled se tak může zdát, že se jedná o legitimní sdělení.

Ve videu níže si můžete prohlédnout některé aktuální kampaně, které se na českém internetu objevují a dozvíte se, jak podobné zprávy odhalit a také, jak se jim bránit nebo nepřispívat k jejich šíření.

Líbilo se vám video a chtěli byste být informováni o příštím dílu? Podpořte náš pořad a odebírejte YouTube kanál ESETu zde. Setkali jste se v poslední době s hoaxy? Napište nám do komentářů.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat