JAK CHRÁNÍME PŘÍSTUP DO NAŠICH TELEFONŮ?

NEJVĚTŠÍ BEZPEČNOSTNÍ INCIDENTY ZA UPLYNULÝCH PĚT LET

CO JE TO KYBERŠIKANA A JAK SE JÍ BRÁNIT?

previous arrow
next arrow
Slider

Facebook spustil chatovací aplikaci pro děti

  |   Technologie

Facebook představil novou komunikační aplikaci určenou pro děti. Messenger Kids byl navržen pro bezpečnou online komunikaci s přáteli a rodinou a cílí na nejmladší uživatele, kterým je Facebook kvůli věkovému omezení nedostupný.

1515750226_56336691_ml.jpg

Facebook oznámil vydání dětské aplikace pro online komunikaci v prosinci loňského roku. Největší sociální síť je uživatelům dostupná od třinácti let, nová aplikace však cílí na mladší uživatele. Aplikace Messenger Kids je zdarma, neobsahuje reklamy a nové kontakty schvalují rodiče ze svého zařízení.

Aplikace je zatím dostupná pouze v USA pro iOS zařízení. Rozšíření na Google Play a další regiony slibuje Facebook  v následujících měsících. Messenger Kids je zjednodušená a uzavřená verze Messengeru, spárovaná s facebookovým účtem rodiče, který má přehled o tom, s kým dítě komunikuje a koho si chce do kontaktů přidat.onboarding compiled

Messenger Kids umožňuje posílat zprávy, obrázky, videa nebo uskutečňovat video hovory. K dispozici jsou také nejrůznější GIFy, rámečky, samolepky a masky, speciálně vybrané s ohledem na děti.

Jak Messenger Kids nainstalovat?

  1. Stáhnout – Nejprve je nutné aplikaci stáhnout (zatím dostupná pouze v App Store v USA)
  2. Autorizovat – Aplikaci autorizujete pomocí svého Facebook účtu
  3. Vytvořit účet – Nastavení dokončíte vytvořením účtu, vše co potřebujete udělat je zadat jméno dítěte
  4. Přidat kontakty – Přidání kontaktů do aplikace provedete z aplikace dítěte, ze svého zařízení je potřeba kontakty schválit

Dvojklik