Malá pilulka, která udrží baterku smartphonu zdravou

Udržet váš smartphone nabitý po celý den, bez nutnosti ho strčit ani jednou do nejbližší zásuvky je úctyhodný čin. Jak je to možné?

Svezte se s námi na nejvyšší horské dráze na světě

Už dříve jsme vás informovali o nejvyšší vodní skluzavce na světě. Teď jsme zpět s další adrenalinovou atrakcí – horskou dráhou nazvanou „Mrakodrap“, která se za 3 roky stane nejvyšší svého druhu na této planetě. 

 

Zařízení, které přemění Coca Colu na čistou vodu

Jedním z ohromujících faktů na světě je, že existují místa na naší planetě, kde je jednodušší najít lahev Coca Coly než skleničku čisté pitné vody. Co kdyby ale existoval přístroj, který by uměl přeměnit všechnu tu šumivou sladkost do čisté H2O? 

Stratocaching 2014 afterparty

Poslední ohlédnutí za experimentem Stratocaching 2014 proběhlo minulou středu v příjemném prostředí baru Hoffa nedaleko pražského hlavního nádraží.

Mashup maestro objevuje amatérské hudebníky na Youtube

Pokud se vyžíváte v prohrabávání se Youtube stejně jako my, možná si vzpomenete na Kutimana – člověka z Tel-Avivu, který svým mícháním nahrávek amatérských hudebníků zapůsobil na spousty lidí již v roce 2009. Kutiman je zpět, a jeho poslední video je možná jeho nejzdařilejším dílem vůbec. 

Jak jsme lovili ESET Stratocache

Reportáž z našeho sobotního hledání ESET "kešky".

Hledá se ESET Stratocache – výsledky

Zhruba tři týdny jste s námi mohli tipovat místo dopadu ESET Stratocache v rámci experimentu Stratocaching. Minulou sobotu vše klaplo, dropion odstartoval a „keška“ dopadla poblíž obce Lipany, východně od Českého Brodu. Podrobnosti se můžete dočíst v naší reportáži.

Hodnotový manifest generace Y

Zajímavý článek, který zveřejnil David Antoš na blogu http://blog.ihned.cz pojednává o generaci Y. "Zkušenosti, možnosti a starosti porevoluční “generace Y” jsou naprosto odlišné od zkušeností, možností a starostí generací předcházejících. To musí přirozeně vést k životním a společenským postojům nevycházejícím evolučně z předchozího vývoje."

PhDr. Pavel Slavko - kastelán zámku Český Krumlov

Pan Slavko je kastelán zámku Český Krumlov. A podobně jako ostatní hrdinové našich videí i on, a to nejen ve své profesi, zaznamenal obrovský nástup nových technologií, včetně internetu. Jak mu změnily život?

Hledáme hrdiny českého internetu!

My v ESETu si myslíme, že internet je nejen zdrojem informací, zábavy a vzdělání, ale také zajímavých osobností, o kterých se bohužel v novinách moc nedočtete. Některé z nich jsme vám už představili v sérii videí. Jsme ale přesvědčeni, že „český“ internet jich může nabídnout mnohem, mnohem více. 

ESET GOEXPLORE Česko II.

ESET vyrazil do terénu a v Česku nalezl zajímavé osoby, které svým životním příběhem, zkušenostmi a názory jsou pro nás hrdiny nejen českého internetu. Zjistěte, jak vidí technologie a internet neobyčejně obyčejní lidé z Čech a Moravy. Všechna videa z konkrétními lidmi najdete zde na dvojkliku v sekci http://www.dvojklik.cz/goexplore. Dejte nám do komentářů vědět, jak vám osobně internet ovlivnil život.

David Křížek - český jachtař, davidkrizek.cz

"Na internetu se dá dnes i jachtit." říká český jachtař David Křížek. Cestovat a jachtit lze dnes i online pomocí internetu.

Hledá se ESET Stratocache

Podobně jako tomu bylo loňský rok, i letos jsme podpořili vesmírný experiment Stratocaching.

Tančící semafory pro bezpečnější město

Největší designové kousky jsou ty, které vznikly znovuobjevením již osvědčených nápadů. Výrobce aut Smart jako mávnutím kouzelného proutku roztančil semafory.

7 užitečných triků, které na Spotify asi nepoužíváte

Vzato zeširoka, Spotify je pěkně vychytaná věcička. Nejenom, že teď všichni sdílíme největší hudební knihovnu na světě, ale strašně jednoduše a efektivně se v ní i vyhledává. Jakmile se rozhodnete, co máte chuť poslouchat, zvolená písnička začne hrát během chvilky. 

Společné tvoření pomocí platformy Mix

Od stejných iPad tvůrců, kteří nám pomohli vytvořit dech beroucí digitální dílka pomocí své aplikace Paper a stylusu Pencil, přichází nyní Mix – nová platforma pro sdílení kreativních nápadů.

Lektor sebeobrany dokázal změnit život nejenom sobě

"Je to jednoduchý: nenechat se ponížit, zmrzačit a zabít. Protože v dnešní době to opravdu není o tom, jestli je člověk rváč nebo není, ale bohužel můžete být bezkonfliktní, můžete jít po parku, můžete jít s přítelkyní s pejskem a s děckama a někdo vás přepadne, třeba jen pro požitek, ne proto, aby vám něco vzal, může vás blbě trefit, můžete oslepnout, ochrnout, cokoliv a změní vám to život...." říká Roman Diesel II. - lektor sebeobrany

Je tohle nejméně přitažlivý burger, který jste kdy viděli?

Tento burger se zcela jistě vymyká standardní představě o tom, jak by měl pravý hamburger vypadat. 

10 vychytávek, které zmírní bolest z nového školního roku

Je to tak, září je v plném proudu, škola začala už nejen školákům, do lavic poslucháren brzy opět zasednou i studenti. 

7 triků pro Google mapy

Kde bychom byli bez Google map? Jistě, přežili jsme dost dobře i před tím, než se staly všudypřítomné, ale jak bychom se vyrovnali se situací, kdyby od zítřka Google mapy prostě přestaly existovat? Ztratit se v roce 2014 je díky nim totiž prakticky nemožné – stačí vám jen chytrý telefon a dostatečná výdrž baterie, abyste vždy věděli, kam jdete.