Neočekávané pozitivní účinky krátkého spánku

Jste zastánci odpoledního odpočinku? Vaši zaměstnavatelé nejspíše nebudou sdílet nadšení pro spánek v práci, pokud jim chcete oponovat, můžete se inspirovat v tomto článku a třeba se vám podaří vyjednat vytouženou odpolední siestu.

Staňte se internetovým chytrákem v 5 krocích

Každý jistě máme ve svém okolí někoho, kdo je vždy první s horkou novinkou. První sdílí virální video, první vysvětluje obrázkové vtipy, zkrátka vždy publikuje odkazy dříve než ostatní a může tak nasát tu sladkou internetovou slávu. Mohli byste si myslet, že to musí být poněkud vyčerpávající, ale tajemství tohoto internetového know-how je mnohem jednodušší.

Hráč se pomocí video úprav přidal do hry King of fighter

Pro mnoho hráčů je potěšení ze hry ovládat digitální postavu pěkně z pohodlí a bezpečí svého gauče. Ne všichni se stím ale spokojí. Podívejte se na úchvatné video, které vypadá opravdu skvěle.

Která země má nejvyšší NÁKLADY NA BYDLENÍ?

Zajímá vás, která země má nejvyšší náklady na bydlení? Nebo si chcete naopak vybrat tu s nejnižšími? Podívejte se na následující přehled v animované infografice.

S VR Biking dostane spinning další rozměr

Prostředí pro jízdu může být pro cyklisty poměrně zásadní. Tělocvična má sice veškeré potřebné vybavení a v zimě je vhodnější na trénink, ale když u toho zíráte na stejný kousek zdi, která se ani nepohnecelé, samotné „šlapání“ může být únavné. S VR Biking se nudit nebudete.

Bezplatné aplikace, které pomáhají zlepšit svět

Ať už pomáhají vybrat nejlepší láhev piva, nebo hledají lékařskou pomoc, aplikace dnes umí řešit prakticky jakýkoliv problém. K dispozici je i aplikace, která vás upozorní, když trávíte příliš mnoho času hraním si s aplikacemi. Ano, není pochyb o tom, že skutečně žijeme v budoucnosti.

Je mimozemský život zakódován v barvách?

Je možné vybírat planety vhodné k životu pomocí jejich zbarvení? Lisa Kalteneggerová, ředitelka institutu Pale dots na Cornellské universitě, přišla k důležité myšlence: zbarvení nativních bakterií může potenciálně zbarvit celou planetu, což by vědcům pomohlo zjistit, na které planety se vyplatí dívat blíže.

První kamenný obchod Google

Nový kamenný obchod s produkty společnosti Google je v Londýně. Kde přesně? Můžete si ho najít na mapách Google.

Zkrášluje nás víno? Podle vědců do určité míry ano

Samozřejmě pokud budete pít víno ještě předtím, než půjdete ven, možná se nedokážete z té krásy odtrhnout od zrcadla.

Instrument 1 je všestranný hudební nástroj

Neumíte se rozhodnout, na který hudební nástroj se naučíte hrát? Vyberte si všechny najednou.

5 budíků, které vás jistě vyženou z postele

Pomůcek ke zkvalitnění spánku je mnoho: od chytrých přikrývek a různých monitoringů až k náramkům, které vám zaznamenávají televizní vysílání během toho dřímání. Pro speciální druh spáčů ale vyžaduje největší pozornost probuzení v dopoledních hodinách.

5 chytrých telefonů, které boří hranice

Na Mobile World Congress byly představeny nové smartphony od společností jako Samsung, HTC, Motorola a Blackberry. Všichni se nás snažili přesvědčit, že jejich kombinace designu, funkcí, rozměrů a megapixelů je ta nejlepší. Výraznější inovace jsme ale neviděli.

Nejmenší známá životní forma na světě

Není nejhezčí, ale přidejte správný instagramový filtr a tato bakterie bude připravená na vše. Obrázek: Berkeley Lab

Náplň vyroste přímo ve svačince z 3D tiskárny

3D tiskárnu na jídlo jsme již představovali, ale delikatesy vytvořené pomocí tiskárny mají tendenci být na konci řetězce nezdravých kulinářských potravin.

Náhrobek pro nadšence sociálních médií

Co chcete, aby o vás zůstalo lidem v paměti, až budete po smrti?

Robot umí napodobit váš rukopis

V roce 1450 vymyslel Johannes Gutenberg knihtisk. Výhodou byl rychlý tisk dokumentů, které ovšem ztratily dotyk osobnosti.

Spot, robotický pes

Kolik stojí ten pes ve výloze? Ano, tento stříbrný.

Neuvěřitelný parkovací systém pro kola

Přistihli jste se někdy, že nechcete nechávat kolo kdesi v tmavé čtvrti, aby ho někdo neodcizil? Kdybyste žili v Japonsku, můžete za 1800 jenů měsíčně (cca 15 dolarů) využívat jejich futuristická a neuvěřitelná podzemní parkoviště.

Bezpečnostní kamery umí předpovídat násilí

Bezpečnostní kamery jsou ideálním prostředkem k zabezpečení lidí a objektů, slouží především jako prevence před zločinem. Prodávají se také pouze makety kamer, které dokáží zločince odradit a snižují tak riziko vloupání.

Budoucnost dopravy podle vize z roku 1940

V době, ve které nejsou auta bez řidiče jen pouhá myšlenka, ale doopravdy se již testují a vyrábí, je lehké se nechat unést futuristickými ideami.