Je tohle nejméně přitažlivý burger, který jste kdy viděli?

Tento burger se zcela jistě vymyká standardní představě o tom, jak by měl pravý hamburger vypadat. 

10 vychytávek, které zmírní bolest z nového školního roku

Je to tak, září je v plném proudu, škola začala už nejen školákům, do lavic poslucháren brzy opět zasednou i studenti. 

7 triků pro Google mapy

Kde bychom byli bez Google map? Jistě, přežili jsme dost dobře i před tím, než se staly všudypřítomné, ale jak bychom se vyrovnali se situací, kdyby od zítřka Google mapy prostě přestaly existovat? Ztratit se v roce 2014 je díky nim totiž prakticky nemožné – stačí vám jen chytrý telefon a dostatečná výdrž baterie, abyste vždy věděli, kam jdete. 

Zajímá vás 6 způsobů, jak 3D tiskárny mění svět?

Rok 2014 by se s nadsázkou dal označit jako rok 3D tisku. Objevuje se stále častěji nejenom v novinových titulcích, ale také v hmatatelném světě kolem nás. 

Muž bude žít na ledovci celý rok

Alex Bellini je italský objevitel, muž s posláním. Jeho vlastními slovy: „Chtěl bych zachytit příběh ledu, který se stává ledovcem a příběh ledovce, jak se stává vodou. Chci žít na ledovci celých 12 měsíců proto, abych se mohl stát svědkem jeho poslední životní fáze.“ 

Digitalizujte své poznámky během vteřin

Prémiový výrobce diářů a zápisníků Moleskine navázal spolupráci s dodavatelem elektronického pera Livescribe a společně tak připravili pro své zákazníky jedinečný zážitek ze psaní.

Vše o naší planetě v 7 minutách

Máte málo času? Máme pro vás řešení.

Interaktivní restaurační technologie zvyšuje sex-appeal stolování

Nic neovlivní dojem z právě navštíveného restauračního zařízení tak, jako její personál. Strávníkova nespokojenost s obsluhou může i sebelepší restauraci zlomit krk. Co kdybychom vám tedy řekli, že se už nikdy nemusíte strachovat, že narazíte na nevrlého číšníka nebo přidrzlou servírku, nebo že se někde po cestě od stolu do kuchyně změní, či zcela ztratí vaše objednávka?

Jak si poradit s Apple fandou

Apple vyrábí krásné věci. Můžete se o tom klidně přít, ale to je tak vše, co s tím můžete dělat. Každý skutečný Applista v tom má stejně už jasno a je pravda, že produkty této společnosti se tak dobře prodávají z velké části i z toho důvodu, že je prostě potěšením se jich dotýkat, držet je v ruce a používat je. 

To nejlepší z Ice Bucket Challenge

Momentální vlna polévaní se vodou s ledem má hlubší myšlenku než se na první pohled zdá. ALS je velmi závažná nemoc, o které se toho moc neví. 

Ivo Doležal - horal v penzi

Wolfgang Berger - horská služba

Wolgang je zaměstnanem Horské služby Krkonoše v okrsku Pec pod Sněžkou. A jak sám říká, Krakonoše na horách ještě nepotkal.

Jan Škrabálek - paraglidista, xalpteam.cz

„Zjistil jsem, že jsem se narodil proto, abych sportoval, protože mi v životě nic jinýho nešlo.“ říká Jan Škrabálek, taktéž přezdívaný jako „létající běžec". Létání se věnuje něco přes 15 let a prvního velkého závodu v paraglidingu se zúčastnil v roce 1995 a to Mistrovství České republiky, kde obsadil druhé místo.

Co se stane, když budete na Facebooku všechno „lajkovat“

Co se dá koupit za dolar?

Všichni jsme to už zažili. Vyprázdníme naše kapsy, zjistíme, že nám zbývá poslední dolar, a říkáme si, co si za něj asi tak můžeme koupit. Následující diagram ukazuje, jakou hodnotu má mocný dolar po celém světě. Co můžete dostat v Paříží? V Dánsku? Na Faerských ostrovech? 

Lucie Joudalová, selka z hor

Poznejte jihokorejský baseballový tým s robotickými fanoušky

V posledních letech jsme byli svědky několika úchvatných důkazů, kam pokročil vývoj robotů, ale nyní tady máme jeden, který nade všemi vyčnívá. 

Jibo je domácí robot, o kterém jsme všichni snili

Puracoat. Ochrana displeje ve spreji pro váš telefon.

12 staveb z Lega, které musíte vidět - 2.díl.

Dalších šest zajímavých staveb z populární stavebnice Lego.