Hledá se ESET Stratocache

Podobně jako tomu bylo loňský rok, i letos jsme podpořili vesmírný experiment Stratocaching.

Tančící semafory pro bezpečnější město

Největší designové kousky jsou ty, které vznikly znovuobjevením již osvědčených nápadů. Výrobce aut Smart jako mávnutím kouzelného proutku roztančil semafory.

7 užitečných triků, které na Spotify asi nepoužíváte

Vzato zeširoka, Spotify je pěkně vychytaná věcička. Nejenom, že teď všichni sdílíme největší hudební knihovnu na světě, ale strašně jednoduše a efektivně se v ní i vyhledává. Jakmile se rozhodnete, co máte chuť poslouchat, zvolená písnička začne hrát během chvilky. 

Společné tvoření pomocí platformy Mix

Od stejných iPad tvůrců, kteří nám pomohli vytvořit dech beroucí digitální dílka pomocí své aplikace Paper a stylusu Pencil, přichází nyní Mix – nová platforma pro sdílení kreativních nápadů.

Lektor sebeobrany dokázal změnit život nejenom sobě

"Je to jednoduchý: nenechat se ponížit, zmrzačit a zabít. Protože v dnešní době to opravdu není o tom, jestli je člověk rváč nebo není, ale bohužel můžete být bezkonfliktní, můžete jít po parku, můžete jít s přítelkyní s pejskem a s děckama a někdo vás přepadne, třeba jen pro požitek, ne proto, aby vám něco vzal, může vás blbě trefit, můžete oslepnout, ochrnout, cokoliv a změní vám to život...." říká Roman Diesel II. - lektor sebeobrany

Je tohle nejméně přitažlivý burger, který jste kdy viděli?

Tento burger se zcela jistě vymyká standardní představě o tom, jak by měl pravý hamburger vypadat. 

10 vychytávek, které zmírní bolest z nového školního roku

Je to tak, září je v plném proudu, škola začala už nejen školákům, do lavic poslucháren brzy opět zasednou i studenti. 

7 triků pro Google mapy

Kde bychom byli bez Google map? Jistě, přežili jsme dost dobře i před tím, než se staly všudypřítomné, ale jak bychom se vyrovnali se situací, kdyby od zítřka Google mapy prostě přestaly existovat? Ztratit se v roce 2014 je díky nim totiž prakticky nemožné – stačí vám jen chytrý telefon a dostatečná výdrž baterie, abyste vždy věděli, kam jdete. 

Zajímá vás 6 způsobů, jak 3D tiskárny mění svět?

Rok 2014 by se s nadsázkou dal označit jako rok 3D tisku. Objevuje se stále častěji nejenom v novinových titulcích, ale také v hmatatelném světě kolem nás. 

Muž bude žít na ledovci celý rok

Alex Bellini je italský objevitel, muž s posláním. Jeho vlastními slovy: „Chtěl bych zachytit příběh ledu, který se stává ledovcem a příběh ledovce, jak se stává vodou. Chci žít na ledovci celých 12 měsíců proto, abych se mohl stát svědkem jeho poslední životní fáze.“ 

Digitalizujte své poznámky během vteřin

Prémiový výrobce diářů a zápisníků Moleskine navázal spolupráci s dodavatelem elektronického pera Livescribe a společně tak připravili pro své zákazníky jedinečný zážitek ze psaní.

Vše o naší planetě v 7 minutách

Máte málo času? Máme pro vás řešení.

Interaktivní restaurační technologie zvyšuje sex-appeal stolování

Nic neovlivní dojem z právě navštíveného restauračního zařízení tak, jako její personál. Strávníkova nespokojenost s obsluhou může i sebelepší restauraci zlomit krk. Co kdybychom vám tedy řekli, že se už nikdy nemusíte strachovat, že narazíte na nevrlého číšníka nebo přidrzlou servírku, nebo že se někde po cestě od stolu do kuchyně změní, či zcela ztratí vaše objednávka?

Jak si poradit s Apple fandou

Apple vyrábí krásné věci. Můžete se o tom klidně přít, ale to je tak vše, co s tím můžete dělat. Každý skutečný Applista v tom má stejně už jasno a je pravda, že produkty této společnosti se tak dobře prodávají z velké části i z toho důvodu, že je prostě potěšením se jich dotýkat, držet je v ruce a používat je. 

To nejlepší z Ice Bucket Challenge

Momentální vlna polévaní se vodou s ledem má hlubší myšlenku než se na první pohled zdá. ALS je velmi závažná nemoc, o které se toho moc neví. 

Ivo Doležal - horal v penzi

Wolfgang Berger - horská služba

Wolgang je zaměstnanem Horské služby Krkonoše v okrsku Pec pod Sněžkou. A jak sám říká, Krakonoše na horách ještě nepotkal.

Jan Škrabálek - paraglidista, xalpteam.cz

„Zjistil jsem, že jsem se narodil proto, abych sportoval, protože mi v životě nic jinýho nešlo.“ říká Jan Škrabálek, taktéž přezdívaný jako „létající běžec". Létání se věnuje něco přes 15 let a prvního velkého závodu v paraglidingu se zúčastnil v roce 1995 a to Mistrovství České republiky, kde obsadil druhé místo.

Co se stane, když budete na Facebooku všechno „lajkovat“

Co se dá koupit za dolar?

Všichni jsme to už zažili. Vyprázdníme naše kapsy, zjistíme, že nám zbývá poslední dolar, a říkáme si, co si za něj asi tak můžeme koupit. Následující diagram ukazuje, jakou hodnotu má mocný dolar po celém světě. Co můžete dostat v Paříží? V Dánsku? Na Faerských ostrovech?