Při pořizování selfie fotek zemřelo v roce 2015 více lidí než po útoku žralokem

Není překvapení, že vysoká rychlost pohybu, agrese a zuby ostré jako břitva činí ze žraloků nejobávanější tvory v oceánech. Na souši na nás však čeká ještě větší nebezpečí než žraloci. Selfie. Ptáte se, jak je to možné?

Nakupování budoucnosti: zapomeňte na bezkontaktní platby

Způsob placení se v posledních letech mění. Účtenky, platby v hotovosti i kartou nahrazují čím dál častěji online nákupy, mobilní platby či bezkontaktní karty. Díky tomu jsou platební transakce rychlejší a jednodušší. Nová technologie přináší nové možnosti.

V Japonsku zatkli muže, který kopl robota pracujícího na pobočce SoftBank

Při uvedení na trh se roboti Pepper vyprodali za pouhou minutu. Ale zřejmě ne všichni byli z těchto pomocníků nadšeni, příkladem může být pán, který se dostal do konfliktu s robotem pracujícím jako asistent prodeje.

Hračka pro fanoušky Star Wars: droid BB-8

Jak by se vám líbilo mít vlastního droida v kapesní velikosti, který by se sám proháněl po bytě? Přesně to totiž nabízí Sphero. Kromě dálkového ovládání přes mobilní telefon tento droid nabízí několik her, zvuků a jiných vychytávek, které vás spolehlivě zabaví.

Nahradí vaši práci roboti? Podívejte se na následující infografiku

Občas se stane, že s postupem doby a s technologickým pokrokem nějaká pracovní pozice zanikne a naopak jiná zase vznikne. Přemýšleli jste někdy, jaká je pravděpodobnost, že konkrétně vaši pozici nahradí umělá inteligence? Pokud ano, podívejte se na následující infografiku.

Letní soutěž #GoExplore

Léto se pomalu blíží ke konci, ale naše soutěž #GoExplore teprve začíná! Chcete vyhrát licence ESET Mobile Security, nebo se jenom podívat, kam jezdí naši fanoušci na dovolenou? Pak není nic jednoduššího, než navštívit naši soutěžní aplikaci na Facebooku. Hlasujte o nejlepší fotografii!

9 vynálezů, které dokazují, že žijeme v budoucnosti

Co se vám vybaví, když se řekne budoucnost? V hollywoodských filmech z osmdesátých let můžeme vidět vznášedla, domácí roboty a létající auta. Na kolik se tyto vize doopravdy vyplnily? Vybrali jsme devět zajímavých projektů, které možná překvapí i vás.

Nejlepší technologické vychytávky pro cyklisty

Jezdíte rádi na kole? Fandíte novým technologiím? Pak je tento článek přesně pro vás. Připravili jsme 5 tipů na nejlepší vychytávky pro cyklisty. Tak šlápněte do pedálů a projeďte se s námi do budoucnosti cyklistiky.

Nalepovací tetování jako dotykový panel?

V dnešní době je poměrně široký výběr elektroniky, kterou lze nosit při sobě. Většinou se jedná o chytré hodinky, fitness náramky, nebo pásy. Přemýšleli jste někdy, jaké by to bylo, kdybyste mohli chytrý telefon ovládat příkazy přímo na pokožce vlastní ruky? Pomocí speciální nálepky je to možné.

Kniha, která dokáže filtrovat vodu

To, že je v rozvojových zemích často problém s kvalitou pitné vody, není žádná novinka. Situaci může zlepšit speciální kniha, jejíž stránky dokáží filtrovat kalnou vodu.

Silnice, která dobíjí elektromobily

Každý, kdo vlastní elektromobil vám jistě rád sdělí, že automobily na elektrický pohon jsou vozidla budoucnosti. Jejich provoz je levnější, ekologičtější a zrychlení je ohromující. V současné době přesto jedna nevýhoda existuje. Je poměrně málo míst, kde se dají vozidla dobíjet.

Jednoduchý recept proti kocovině: hruškový džus

Podle nejnovější zprávy australských vědců z agentury CSIRO mohou být příznaky kocoviny značně sníženy pitím hruškového džusu.

Whisky, která zraje ve vesmíru

Výroba whisky je složitý proces tradičních postupů. Než se dostane do sklenice, prochází kvašením, destilací a zráním. V Japonsku chtějí pro zlepšení chuti poslat whisky do vesmíru a zase zpět.

DOT: chytré hodinky pro zrakově postižené

Poslední dobou vídáme zařízení, která se postupně mění: jsou vyspělejší a výkonnější. Chytré náramky zaujímají na trhu také své místo, důkazem toho je i startup z Jižní Korei, který zprostředkovává nejnovější technologie zrakově postiženým.

5 uklidňujících webů vhodných k relaxaci

Internet není ideální místo pro odpočinek. Neustálé rozptylování, časté notifikace či barevné reklamní bannery. Mozek neustále přijímá podněty k aktivitě. Přesto existuje několik webových služeb, které mají jediný cíl: zvolnit tempo a přinést vám odpočinek.

V podmořském vulkánu byla nalezena děsivá ryba

V antickém vulkánu (geologicky kaldera), 5 kilometrů pod hladinou, byla  objevena nová ryba. Je zcela černá, bez šupin a v tlamě má ostré průhledné zuby.

V Rotterdamu zvažují výstavbu silnic z plastu

Nizozemská stavební společnost VolkerWesseks plánuje prototyp silnice sestavené z bloků, které jsou vyrobené z recyklovaných plastů.

MCITY: město duchů s auty bez řidiče

Projíždět městem Mcity může být zneklidňující zážitek. Na první pohled je toto michiganské město stejné jako každé jiné - najdete zde přechody, silniční značky, a dokonce i obchody. Ale přeci jen je zde jedna odlišnost, které si hned všimnete. Automobily zde jezdí bez řidiče.

Toto tlačítko znemožní veškeré online rozptýlení

Nedokážete se při práci na počítači soustředit na úkoly, které je potřeba dokončit? Stisknutím jednoho tlačítka můžete „vypnout“ všechny nástrahy, které rozptylují vaši pozornost.

7 jednoduchých kroků, jak uklidit plochu

Pracovní plocha je tak trochu pohled do vaší mysli. Čistá a uspořádaná plocha zvyšuje produktivitu, a také vám pomůže vypadat profesionálněji. Naopak plochou plné nahodile rozmístěných složek a ikon moc dobrý dojem neuděláte.