Náhrobek pro nadšence sociálních médií

Co chcete, aby o vás zůstalo lidem v paměti, až budete po smrti?

Robot umí napodobit váš rukopis

V roce 1450 vymyslel Johannes Gutenberg knihtisk. Výhodou byl rychlý tisk dokumentů, které ovšem ztratily dotyk osobnosti.

Spot, robotický pes

Kolik stojí ten pes ve výloze? Ano, tento stříbrný.

Neuvěřitelný parkovací systém pro kola

Přistihli jste se někdy, že nechcete nechávat kolo kdesi v tmavé čtvrti, aby ho někdo neodcizil? Kdybyste žili v Japonsku, můžete za 1800 jenů měsíčně (cca 15 dolarů) využívat jejich futuristická a neuvěřitelná podzemní parkoviště.

Bezpečnostní kamery umí předpovídat násilí

Bezpečnostní kamery jsou ideálním prostředkem k zabezpečení lidí a objektů, slouží především jako prevence před zločinem. Prodávají se také pouze makety kamer, které dokáží zločince odradit a snižují tak riziko vloupání.

Budoucnost dopravy podle vize z roku 1940

V době, ve které nejsou auta bez řidiče jen pouhá myšlenka, ale doopravdy se již testují a vyrábí, je lehké se nechat unést futuristickými ideami.

Cirkus dronů. Něco takového jste ještě neviděli!

Akorát v tomto cirkusu neuvidíte standardní manéž se lvy, tygry a medvědy, nahradili je totiž méně exotičtí, ale stejně nebezpeční droni. To vše najdete v Amsterdamu, jen to pravděpodobně nebudete mít nejblíže.

V japonské bance zaměstnali robota

NAO, robot, který našel práci v japonské bance.

Jak se správně chovat na Instagramu?

Jste na Instagramu nováčci? Možná, že jste číhali v sociálním stínu, ale ať už je vaše historie na Instagramu jakákoli, nikdy není špatný nápad ji oprášit a udržet svůj účet zajímavý nejen pro vaše přátele.

Vytiskněte si vlastní pizzu, burger, nebo tabulku čokolády

Od té doby, co je 3D tisk běžně dostupný jsou pochutiny právem na seznamu „nejžádanější“. Už se to zkoušelo dříve, ale výsledky připomínaly spíše laboratorní pokus, než lahodný pokrm.

Tyto ovce ve Walesu jsou připojené k internetu

Po tisíce let temna se ovce konečně připojily k Wi-Fi síti, takže mohou vstoupit do online konverzace.

Mercedes Benz F 015 vypadá, jako automobil z budoucnosti

Na veletrhu spotřební elektroniky CES 2015 se očekávala veliká oznámení a také byl představen automobil F 015 od společnosti Mercedes-Benz – vize budoucnosti, která vypadá úplně jako z Tronu.

SPADNE S VÁMI LETADLO? APLIKACE DOKÁŽE SPOČÍTAT PRAVDĚPODOBNOST

Nemáte rádi létání? Možná se vám bude hodit aplikace pro chytré telefony, která napoví, zda do daného letadla nastoupit nebo ne.

10 „CHYTRÝCH“ VYCHYTÁVEK, KTERÉ NEJSOU ZDALEKA TAK CHYTRÉ, JAK SE ZDAJÍ - 2. DÍL

Nejdříve byly chytré telefony a chytré televizory, pak chytré lednice s chytrými magnety a dnes máme chytré téměř vše.

10 „CHYTRÝCH“ VYCHYTÁVEK, KTERÉ NEJSOU ZDALEKA TAK CHYTRÉ, JAK SE ZDAJÍ - 1. DÍL

Nejdříve byly chytré telefony a chytré televizory, pak chytré lednice s chytrými magnety a dnes máme chytré téměř vše.

Malá pilulka, která udrží baterku smartphonu zdravou

Udržet váš smartphone nabitý po celý den, bez nutnosti ho strčit ani jednou do nejbližší zásuvky je úctyhodný čin. Jak je to možné?

Svezte se s námi na nejvyšší horské dráze na světě

Už dříve jsme vás informovali o nejvyšší vodní skluzavce na světě. Teď jsme zpět s další adrenalinovou atrakcí – horskou dráhou nazvanou „Mrakodrap“, která se za 3 roky stane nejvyšší svého druhu na této planetě. 

 

Zařízení, které přemění Coca Colu na čistou vodu

Jedním z ohromujících faktů na světě je, že existují místa na naší planetě, kde je jednodušší najít lahev Coca Coly než skleničku čisté pitné vody. Co kdyby ale existoval přístroj, který by uměl přeměnit všechnu tu šumivou sladkost do čisté H2O? 

Stratocaching 2014 afterparty

Poslední ohlédnutí za experimentem Stratocaching 2014 proběhlo minulou středu v příjemném prostředí baru Hoffa nedaleko pražského hlavního nádraží.

Mashup maestro objevuje amatérské hudebníky na Youtube

Pokud se vyžíváte v prohrabávání se Youtube stejně jako my, možná si vzpomenete na Kutimana – člověka z Tel-Avivu, který svým mícháním nahrávek amatérských hudebníků zapůsobil na spousty lidí již v roce 2009. Kutiman je zpět, a jeho poslední video je možná jeho nejzdařilejším dílem vůbec.