Muž bude žít na ledovci celý rok

Alex Bellini je italský objevitel, muž s posláním. Jeho vlastními slovy: „Chtěl bych zachytit příběh ledu, který se stává ledovcem a příběh ledovce, jak se stává vodou. Chci žít na ledovci celých 12 měsíců proto, abych se mohl stát svědkem jeho poslední životní fáze.“ 

Digitalizujte své poznámky během vteřin

Prémiový výrobce diářů a zápisníků Moleskine navázal spolupráci s dodavatelem elektronického pera Livescribe a společně tak připravili pro své zákazníky jedinečný zážitek ze psaní.

Vše o naší planetě v 7 minutách

Máte málo času? Máme pro vás řešení.

Interaktivní restaurační technologie zvyšuje sex-appeal stolování

Nic neovlivní dojem z právě navštíveného restauračního zařízení tak, jako její personál. Strávníkova nespokojenost s obsluhou může i sebelepší restauraci zlomit krk. Co kdybychom vám tedy řekli, že se už nikdy nemusíte strachovat, že narazíte na nevrlého číšníka nebo přidrzlou servírku, nebo že se někde po cestě od stolu do kuchyně změní, či zcela ztratí vaše objednávka?

Jak si poradit s Apple fandou

Apple vyrábí krásné věci. Můžete se o tom klidně přít, ale to je tak vše, co s tím můžete dělat. Každý skutečný Applista v tom má stejně už jasno a je pravda, že produkty této společnosti se tak dobře prodávají z velké části i z toho důvodu, že je prostě potěšením se jich dotýkat, držet je v ruce a používat je. 

To nejlepší z Ice Bucket Challenge

Momentální vlna polévaní se vodou s ledem má hlubší myšlenku než se na první pohled zdá. ALS je velmi závažná nemoc, o které se toho moc neví. 

Ivo Doležal - horal v penzi

Wolfgang Berger - horská služba

Wolgang je zaměstnanem Horské služby Krkonoše v okrsku Pec pod Sněžkou. A jak sám říká, Krakonoše na horách ještě nepotkal.

Jan Škrabálek - paraglidista, xalpteam.cz

„Zjistil jsem, že jsem se narodil proto, abych sportoval, protože mi v životě nic jinýho nešlo.“ říká Jan Škrabálek, taktéž přezdívaný jako „létající běžec". Létání se věnuje něco přes 15 let a prvního velkého závodu v paraglidingu se zúčastnil v roce 1995 a to Mistrovství České republiky, kde obsadil druhé místo.

Co se stane, když budete na Facebooku všechno „lajkovat“

Co se dá koupit za dolar?

Všichni jsme to už zažili. Vyprázdníme naše kapsy, zjistíme, že nám zbývá poslední dolar, a říkáme si, co si za něj asi tak můžeme koupit. Následující diagram ukazuje, jakou hodnotu má mocný dolar po celém světě. Co můžete dostat v Paříží? V Dánsku? Na Faerských ostrovech? 

Lucie Joudalová, selka z hor

Poznejte jihokorejský baseballový tým s robotickými fanoušky

V posledních letech jsme byli svědky několika úchvatných důkazů, kam pokročil vývoj robotů, ale nyní tady máme jeden, který nade všemi vyčnívá. 

Jibo je domácí robot, o kterém jsme všichni snili

Puracoat. Ochrana displeje ve spreji pro váš telefon.

12 staveb z Lega, které musíte vidět - 2.díl.

Dalších šest zajímavých staveb z populární stavebnice Lego.

12 staveb z Lega, které musíte vidět - 1.díl.

S oblíbenou kostičkovou stavebnicí Lego si nejen v dětství hrál asi každý. Nadšenci a fanoušci s z ní dělají i megastavby.

Nejvyšší vodní skluzavka na světě

Josef Džubák, hoax.cz

„Někdy je lepší vyrazit od počítače ven do přírody, aby už člověk nezblbnul, ale rozhodně lidem internet ulehčuje život ve všech směrech“, říká Josef Džubák, který se od ZŠ zajímal o počítače a později si pořídil domů i legendárního "Gumáka" - ZX Spectrum. Po studiích si jako koníček založil stránky o HOAXech a díky podpoře "československých" antivirových firem je začal provozovat a provozuje už přes 15 let.

Uvnitř nového sídla firmy Apple za 5 biliónů dolarů

Může se zdát, že vypadá jako veliký donut nebo obrovská pneumatika na kamión z pohledu shora, ale nová centrála Apple je navržena tak, aby každý její detail ohromoval stejně jako jejich produkty. Tato centrála, o které Steve Jobs prohlásil, že může být nejlepší kancelář na celém světě a nyní po letech plánování, návrhů a zlepšení je konečně na svém místě ve městě Cupertino v Kalifornii stojí za to vidět ve videu z článku od našeho kolegy Kylle Ellisona. Zjistěte více na GOEXPLORE.net