Brain4cars chce varovat řidiče ještě předtím, než udělají chybu

Technologie, která předvídá, co teprve uděláme. To může znít děsivě. Ale co když bude tato technologie použita, aby chránila řidiče během jízdy?

5 kroků, jak ulevit unaveným očím

Je těžké se vyhnout obrazovkám, únava očí na vás číhá, ať už sedíte u počítače v práci, nebo surfujete na internetu doma. Zpráva od American Optometric Society uvádí, že problémy se zrakem se vyskytují u 70 – 75% lidí, kteří pracují u počítače. Pokud do této kategorie spadáte, není na co čekat, začít můžete našimi tipy.

Příslušenství, které oživí virtuální realitu

Virtuální realita je především zábava. Stačí si nasadit brýle a jste na druhém konci světa, nebo ještě lépe v úplně jiném světě. Přinášíme vám přehled příslušenství, které umocní zážitek z virtuální reality a hry tak dostanou další rozměr.

Počítač, který stojí 9 dolarů

Počítač CHIP sází především na velice příznivou cenu. Co dnes seženete za devět dolarů?

Termokamera zjistí, zda jste pod vlivem alkoholu

Dokážete přesvědčit okolí, že jste střízliví? Možná ano, ale oklamat termokameru se speciálním algoritmem již nebude tak snadné. Výzkumníci pracují na technologii, která policii sdělí, zda je řidič pod vlivem alkoholu.

Jak bude vypadat Photoshop budoucnosti?

Dotykové obrazovky byly pro Photoshop spíše jen doplnění, nebo alternativa. Pro designérské studio společnosti Adobe vypadá budoucnost docela jasně: gesta.

NASA testuje nový bezpilotní dron

Nasa pracuje na spoustě projektů, ten nejnovější kombinuje letadlo a vrtulník a vypadá, jako by se konstruktéři při jeho vývoji inspirovali ve filmu Transformers. Dron GL-10 není jen fikce, má za sebou úspěšné letové testy.

Taste+ mění chuť nápojů. Virtuálně.

Chcete si osladit nápoj, ale nechcete přidávat další cukr, nebo umělá sladidla? Chuť nápoje můžete změnit pomocí elektrických impulzů do jazyka. Ptáte se, jak je to možné? Pokračujte ve čtení a dozvíte se více.

Robot barista se učí při práci

Roboti jsou skvělí, ale jestli se mají rozšířit tak, jak to vídáme ve sci-fi filmech, musí se ještě zlepšit. Pomocí robotů můžeme zvládat mnoho úžasných věcí, ale bohužel jsou limitovaní dělat pouze jednu činnost. Proto výzkumníci na Cornellově univerzitě pracují na robotu, který dělá kávu, zatímco se učí, jak obsluhovat různé typy kávovarů.

Infografika: Jak odstranit vaše fotky ze sociálních médií?

Máte přehled o tom, kde všude jsou fotky na kterých jste označeni? Víte o tom, které vaše fotky jsou veřejně přístupné? Chraňte své citlivé údaje, v přiložené infografice vám přinášíme návod jak na to.

Nailo, trackpad na palci

NailO, něco mezi náplastí a gelovými nehty. Tak by se dal popsat prototyp nástavce na palec, který v sobě ukrývá baterii, Bluetooth, mikro-ovladač a kapacitní čip pro snímání.

7 aplikací na procvičení paměti

Ať už nám aplikace zlepšují život, nebo plánují dovolenou, staly se každodenní součástí našeho života. Ráno nás budí, provází nás během dne a přes noc nám dokonce monitorují spánek. I přes spoustu výhod jsou na místě obavy, že trávit celé dny zíráním do obrazovek nám zakrňuje mozkové buňky. To by mohlo znít trochu dramaticky, ale nemůžeme vše svádět jen na mobilní telefony.

Nejmenší počítač na světě

Pokud jste si mysleli, že jsou chytré telefony a tablety malé, pak si počkejte, až uvidíte nejmenší počítač na světě. Michigan Micro Mote, známý také jako M^3 zvedá pomyslnou laťku – je srovnatelný se zrnkem rýže.

Cestovní aplikace, které vám naplánují dovolenou

Cestovní aplikace vám mohou pomoci zarezervovat letenku, najít hotel, či zabalit kufr. Slunce svítí, teplota venku je již příjemná, vypadá to, že zima je konečně za námi. Přinášíme vám přehled několika aplikací, které se vám budou hodit nejen během letního cestování.

5 rychlých tipů pro lepší fotografie z iPhonu

Není potřeba utrácet tisíce korun za profesionální fotografické vybavení, vše, co potřebujete, je smartphone. Nevěříte? Pak se podívejte na nejnovější reklamní kampaň společnosti Apple obsahující fotografie, které pořídil jeden z předních světových iPhone-fotografů.

7 nejlepších aplikací pro Google Cardboard brýle

Virtuální realita od společnosti Google v podobě kartonových brýlí, které si můžete sami složit a vložit do nich chytrý telefon, to je Google Cardboard. Přinášíme vám výběr sedmi aplikací, které vám přinesou spolu s brýlemi spousta zábavy.

Neočekávané pozitivní účinky krátkého spánku

Jste zastánci odpoledního odpočinku? Vaši zaměstnavatelé nejspíše nebudou sdílet nadšení pro spánek v práci, pokud jim chcete oponovat, můžete se inspirovat v tomto článku a třeba se vám podaří vyjednat vytouženou odpolední siestu.

Staňte se internetovým chytrákem v 5 krocích

Každý jistě máme ve svém okolí někoho, kdo je vždy první s horkou novinkou. První sdílí virální video, první vysvětluje obrázkové vtipy, zkrátka vždy publikuje odkazy dříve než ostatní a může tak nasát tu sladkou internetovou slávu. Mohli byste si myslet, že to musí být poněkud vyčerpávající, ale tajemství tohoto internetového know-how je mnohem jednodušší.

Hráč se pomocí video úprav přidal do hry King of fighter

Pro mnoho hráčů je potěšení ze hry ovládat digitální postavu pěkně z pohodlí a bezpečí svého gauče. Ne všichni se stím ale spokojí. Podívejte se na úchvatné video, které vypadá opravdu skvěle.

Která země má nejvyšší NÁKLADY NA BYDLENÍ?

Zajímá vás, která země má nejvyšší náklady na bydlení? Nebo si chcete naopak vybrat tu s nejnižšími? Podívejte se na následující přehled v animované infografice.