5 uklidňujících webů vhodných k relaxaci

Internet není ideální místo pro odpočinek. Neustálé rozptylování, časté notifikace či barevné reklamní bannery. Mozek neustále přijímá podněty k aktivitě. Přesto existuje několik webových služeb, které mají jediný cíl: zvolnit tempo a přinést vám odpočinek.

V podmořském vulkánu byla nalezena děsivá ryba

V antickém vulkánu (geologicky kaldera), 5 kilometrů pod hladinou, byla  objevena nová ryba. Je zcela černá, bez šupin a v tlamě má ostré průhledné zuby.

V Rotterdamu zvažují výstavbu silnic z plastu

Nizozemská stavební společnost VolkerWesseks plánuje prototyp silnice sestavené z bloků, které jsou vyrobené z recyklovaných plastů.

MCITY: město duchů s auty bez řidiče

Projíždět městem Mcity může být zneklidňující zážitek. Na první pohled je toto michiganské město stejné jako každé jiné - najdete zde přechody, silniční značky, a dokonce i obchody. Ale přeci jen je zde jedna odlišnost, které si hned všimnete. Automobily zde jezdí bez řidiče.

Toto tlačítko znemožní veškeré online rozptýlení

Nedokážete se při práci na počítači soustředit na úkoly, které je potřeba dokončit? Stisknutím jednoho tlačítka můžete „vypnout“ všechny nástrahy, které rozptylují vaši pozornost.

7 jednoduchých kroků, jak uklidit plochu

Pracovní plocha je tak trochu pohled do vaší mysli. Čistá a uspořádaná plocha zvyšuje produktivitu, a také vám pomůže vypadat profesionálněji. Naopak plochou plné nahodile rozmístěných složek a ikon moc dobrý dojem neuděláte.

Již brzy by telefony mohly mít displej, který se umí sám opravit

Veliké displeje s sebou nesou jisté riziko poničení. Do pěti let bychom se mohli dočkat displejů na mobilní telefony a tablety, které by se v případě poškození samy opravily.

Telefon můžete přeměnit na Game Boy

Game boy, 8-bitová konzole, která neodmyslitelně patří k devadesátým létům. Pamatujete si ještě tuto legendární herní konzoli od Nintenda?

Cambridgeská univerzita nabízí pracovní pozici „profesor stavebnice LEGO"

LEGO zná snad úplně každý, proto vás zřejmě překvapí pracovní nabídka cambridgeské univerzity. LEGO profesor, vysněné povolání každého malého kluka. V čem je tedy háček?

Televize ovládaná myslí. Tak zní plán BBC

Bitva o bezdrátové ovládání televizí možná brzy skončí. BBC přichází s technologií, která umožnuje přepínat programy pomocí mysli.

Jetpack seženete za 150 000 dolarů

Možná jste si mysleli, že většina vynálezů, které jsou k vidění v hollywoodských filmech, jsou smyšlené. Jetpack Martin je důkazem, že tomu tak není. Od příštího roku bude volně k prodeji.

8 hradů, které si můžete pronajmout

Plánujete letní dovolenou a chtěli byste něco extravagantního? Airbnb nabízí k pronájmu několik hradů. Ano, opravdové monumentální hrady ve kterých se budete cítit jako králové a královny.

Roboti postaví železný most pomocí 3D tisku

Pokud jste si mysleli, že 3D tiskárny produkují pouze plastové předměty, figurky a hračky, tak pro vás máme novinku. Představujeme projekt MX3D, který má za cíl postavit v Amsterdamu železný most.

June – chytré pečení

Trouba, která se o průběh pečení postará sama. Velikostně se moc neliší od běžné mikrovlnné trouby, dokáže však mnohem více.

Droga, která snižuje hladinu cholesterolu

Stáří je nevyhnutelné a s ním se zvyšuje riziko onemocnění srdce. Vysoký cholesterol je hlavní příčinou srdečních nemocí, ty se vyskytují převážně u starší části populace. Například ve Spojených státech má 11% populace mezi 20 a 40 lety nějakou formu poruchy kardiovaskulárního systému, u lidí mezi 40 a 60 je to 37%.

NOVÉ PROJEKTY Z KICKSTARTERU – ČERVEN 2015

Je červen a kromě letního počasí přichází také nová várka projektů na serveru Kickstarter. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější.

Ekologický domov - mimo domov

Projekt Ecocapsule pochází z rukou slovenské firmy Nice Architects. Jedná se vskutku o okouzlující, soběstačnou, luxusní kabinu, vážící 1500kg. Navzdory malému vzhledu se v ní mohou ubytovat 2 dospělí.

Jak snadné je získat od lidí jejich heslo?

Myslíte si, že je těžké prolomit složitá hesla? Máte pravdu, ale existuje i jednodušší způsob: stačí se dotyčných zeptat. Americký komik, Jimmy Kimmel, předvedl v jedné ze svých show reportáž, ve které byli respondenti ochotni prozradit své heslo dokonce na kameru.

Jak se od devadesátých let zlepšil internet?

Pokud toto čtete a je vám méně než 25 let, gratulujeme. Pravděpodobně si nebudete pamatovat temné dny internetu v devadesátých letech. Chcete být online? Počkejte si, než se vytáčené připojení načte. Co vše se od té doby změnilo? Jak vlastně internet vypadá dnes?

Švédský dům navrhli na základě statistiky

Lidé mají pokaždé jiné požadavky a potřeby. Navrhnout vysněný dům není jednoduché. Někdo chce velikou kuchyň, někdo si raději objednává pizzu a preferuje velikou zahradu. Jak tedy navrhnout dům, který by vyhovoval co nejvíce lidem? Odpovědí je statistika.