Robot barista se učí při práci

Roboti jsou skvělí, ale jestli se mají rozšířit tak, jak to vídáme ve sci-fi filmech, musí se ještě zlepšit. Pomocí robotů můžeme zvládat mnoho úžasných věcí, ale bohužel jsou limitovaní dělat pouze jednu činnost. Proto výzkumníci na Cornellově univerzitě pracují na robotu, který dělá kávu, zatímco se učí, jak obsluhovat různé typy kávovarů.

Infografika: Jak odstranit vaše fotky ze sociálních médií?

Máte přehled o tom, kde všude jsou fotky na kterých jste označeni? Víte o tom, které vaše fotky jsou veřejně přístupné? Chraňte své citlivé údaje, v přiložené infografice vám přinášíme návod jak na to.

Nailo, trackpad na palci

NailO, něco mezi náplastí a gelovými nehty. Tak by se dal popsat prototyp nástavce na palec, který v sobě ukrývá baterii, Bluetooth, mikro-ovladač a kapacitní čip pro snímání.

7 aplikací na procvičení paměti

Ať už nám aplikace zlepšují život, nebo plánují dovolenou, staly se každodenní součástí našeho života. Ráno nás budí, provází nás během dne a přes noc nám dokonce monitorují spánek. I přes spoustu výhod jsou na místě obavy, že trávit celé dny zíráním do obrazovek nám zakrňuje mozkové buňky. To by mohlo znít trochu dramaticky, ale nemůžeme vše svádět jen na mobilní telefony.

Nejmenší počítač na světě

Pokud jste si mysleli, že jsou chytré telefony a tablety malé, pak si počkejte, až uvidíte nejmenší počítač na světě. Michigan Micro Mote, známý také jako M^3 zvedá pomyslnou laťku – je srovnatelný se zrnkem rýže.

Cestovní aplikace, které vám naplánují dovolenou

Cestovní aplikace vám mohou pomoci zarezervovat letenku, najít hotel, či zabalit kufr. Slunce svítí, teplota venku je již příjemná, vypadá to, že zima je konečně za námi. Přinášíme vám přehled několika aplikací, které se vám budou hodit nejen během letního cestování.

5 rychlých tipů pro lepší fotografie z iPhonu

Není potřeba utrácet tisíce korun za profesionální fotografické vybavení, vše, co potřebujete, je smartphone. Nevěříte? Pak se podívejte na nejnovější reklamní kampaň společnosti Apple obsahující fotografie, které pořídil jeden z předních světových iPhone-fotografů.

7 nejlepších aplikací pro Google Cardboard brýle

Virtuální realita od společnosti Google v podobě kartonových brýlí, které si můžete sami složit a vložit do nich chytrý telefon, to je Google Cardboard. Přinášíme vám výběr sedmi aplikací, které vám přinesou spolu s brýlemi spousta zábavy.

Neočekávané pozitivní účinky krátkého spánku

Jste zastánci odpoledního odpočinku? Vaši zaměstnavatelé nejspíše nebudou sdílet nadšení pro spánek v práci, pokud jim chcete oponovat, můžete se inspirovat v tomto článku a třeba se vám podaří vyjednat vytouženou odpolední siestu.

Staňte se internetovým chytrákem v 5 krocích

Každý jistě máme ve svém okolí někoho, kdo je vždy první s horkou novinkou. První sdílí virální video, první vysvětluje obrázkové vtipy, zkrátka vždy publikuje odkazy dříve než ostatní a může tak nasát tu sladkou internetovou slávu. Mohli byste si myslet, že to musí být poněkud vyčerpávající, ale tajemství tohoto internetového know-how je mnohem jednodušší.

Hráč se pomocí video úprav přidal do hry King of fighter

Pro mnoho hráčů je potěšení ze hry ovládat digitální postavu pěkně z pohodlí a bezpečí svého gauče. Ne všichni se stím ale spokojí. Podívejte se na úchvatné video, které vypadá opravdu skvěle.

Která země má nejvyšší NÁKLADY NA BYDLENÍ?

Zajímá vás, která země má nejvyšší náklady na bydlení? Nebo si chcete naopak vybrat tu s nejnižšími? Podívejte se na následující přehled v animované infografice.

S VR Biking dostane spinning další rozměr

Prostředí pro jízdu může být pro cyklisty poměrně zásadní. Tělocvična má sice veškeré potřebné vybavení a v zimě je vhodnější na trénink, ale když u toho zíráte na stejný kousek zdi, která se ani nepohnecelé, samotné „šlapání“ může být únavné. S VR Biking se nudit nebudete.

Bezplatné aplikace, které pomáhají zlepšit svět

Ať už pomáhají vybrat nejlepší láhev piva, nebo hledají lékařskou pomoc, aplikace dnes umí řešit prakticky jakýkoliv problém. K dispozici je i aplikace, která vás upozorní, když trávíte příliš mnoho času hraním si s aplikacemi. Ano, není pochyb o tom, že skutečně žijeme v budoucnosti.

Je mimozemský život zakódován v barvách?

Je možné vybírat planety vhodné k životu pomocí jejich zbarvení? Lisa Kalteneggerová, ředitelka institutu Pale dots na Cornellské universitě, přišla k důležité myšlence: zbarvení nativních bakterií může potenciálně zbarvit celou planetu, což by vědcům pomohlo zjistit, na které planety se vyplatí dívat blíže.

První kamenný obchod Google

Nový kamenný obchod s produkty společnosti Google je v Londýně. Kde přesně? Můžete si ho najít na mapách Google.

Zkrášluje nás víno? Podle vědců do určité míry ano

Samozřejmě pokud budete pít víno ještě předtím, než půjdete ven, možná se nedokážete z té krásy odtrhnout od zrcadla.

Instrument 1 je všestranný hudební nástroj

Neumíte se rozhodnout, na který hudební nástroj se naučíte hrát? Vyberte si všechny najednou.

5 budíků, které vás jistě vyženou z postele

Pomůcek ke zkvalitnění spánku je mnoho: od chytrých přikrývek a různých monitoringů až k náramkům, které vám zaznamenávají televizní vysílání během toho dřímání. Pro speciální druh spáčů ale vyžaduje největší pozornost probuzení v dopoledních hodinách.

5 chytrých telefonů, které boří hranice

Na Mobile World Congress byly představeny nové smartphony od společností jako Samsung, HTC, Motorola a Blackberry. Všichni se nás snažili přesvědčit, že jejich kombinace designu, funkcí, rozměrů a megapixelů je ta nejlepší. Výraznější inovace jsme ale neviděli.