5 robotických ramen pro váš Hi-Tech domov

Jistě, sice vám nenabídnou společnost, nenahradí přátele, ale možná vás překvapí, co všechno robotické paže umí. Není náhoda, že ve velkém počtu zaplňují crowdfundingové servery. Vybrali jsme 5 pomocníků do vašeho budoucího domova, které vám blíže představíme.

5 věcí, které umí i váš telefon

Dnešní chytré telefony nám umožňují přehrávat videa, hudbu či hry živě a pomáhají nám najít cestu nebo informují o novinkách z různých oblastí. Čím dál tím více odhadují naše potřeby a nabízí nám informace ještě předtím, než zjistíme, že je vlastně potřebujeme.

Ovládejte počítač pomocí tohoto ovladače

Chytré telefony a jiná zařízení, která můžeme nosit při sobě, nás v dnešní době obklopují téměř všude. Přesto jsou stolní počítače i nadále součástí nejedné domácnosti či kanceláře. I když jsou dnes výkonnější a dokonalejší, stále je ovládáme pomocí klávesnice a myši, které se během třiceti let téměř nezměnily. Není čas vyzkoušet nové ovládání?

Chtěli byste pracovat vleže? Pořiďte si speciální stůl Altwork

Mnozí odborníci se shodují, že celodenní sezení v kanceláři u počítače může způsobovat značné zdravotní problémy. Bolí vás z dlouhého sezení záda? Cítíte se unavení? Možná pro vás máme řešení – pracovní stůl, který byl navržen tak, aby co nejméně zatěžoval vaše zdraví.

Hi-tech přilba na motorku dokáže filtrovat zvuk z okolí

Motorky jsou hlučné, o tom není pochyb. Při samotné jízdě na motorce je však zvuk ještě intenzivnější. Můžete použít špunty do uší, ale pak neuslyšíte klakson, sirénu, nebo jiná zvuková výstražná znamení. Tato „digitální“ přilba vám přehraje jen ty zvuky, které při jízdě skutečně potřebujete.

Od ovcí až k bezkontaktním platbám

Nikdy v historii lidstva neexistovalo tolik možností, jak zaplatit za nakoupené zboží. Dnes můžete zaplatit hrstí drobných mincí, mobilním telefonem, použít bankovní převod nebo jen přiložit platební kartu k terminálu. Víte, kdy se začalo platit kartou?

Profesionální termoska na kávu

Během dne jsme často zaneprázdnění natolik, že zapomeneme na čerstvě připravenou kávu, která nám mezitím vychladne. S termoskou Ember se to nestane. Pouhým pootočením se káva ohřeje – a co víc, teplotu můžete měnit přímo z telefonu.

Společnost Boeing vytvořila ultra lehký materiál

Nový materiál, který představila společnost Boeing je silný a pevný jako kov, ale lehký natolik, že může balancovat na odkvetlé pampelišce

7 jednoduchých Android her, které nebudete chtít přestat hrát

Není pravda, že každá úspěšná hra musí mít nejnovější grafické prostředí, obrovský herní svět, 3D rozhraní, nebo složitý příběh. V tomto článku se podíváme na několik her pro operační systém Android, pro které platí heslo: „v jednoduchost je síla".

Při pořizování selfie fotek zemřelo v roce 2015 více lidí než po útoku žralokem

Není překvapení, že vysoká rychlost pohybu, agrese a zuby ostré jako břitva činí ze žraloků nejobávanější tvory v oceánech. Na souši na nás však čeká ještě větší nebezpečí než žraloci. Selfie. Ptáte se, jak je to možné?

Nakupování budoucnosti: zapomeňte na bezkontaktní platby

Způsob placení se v posledních letech mění. Účtenky, platby v hotovosti i kartou nahrazují čím dál častěji online nákupy, mobilní platby či bezkontaktní karty. Díky tomu jsou platební transakce rychlejší a jednodušší. Nová technologie přináší nové možnosti.

V Japonsku zatkli muže, který kopl robota pracujícího na pobočce SoftBank

Při uvedení na trh se roboti Pepper vyprodali za pouhou minutu. Ale zřejmě ne všichni byli z těchto pomocníků nadšeni, příkladem může být pán, který se dostal do konfliktu s robotem pracujícím jako asistent prodeje.

Hračka pro fanoušky Star Wars: droid BB-8

Jak by se vám líbilo mít vlastního droida v kapesní velikosti, který by se sám proháněl po bytě? Přesně to totiž nabízí Sphero. Kromě dálkového ovládání přes mobilní telefon tento droid nabízí několik her, zvuků a jiných vychytávek, které vás spolehlivě zabaví.

Nahradí vaši práci roboti? Podívejte se na následující infografiku

Občas se stane, že s postupem doby a s technologickým pokrokem nějaká pracovní pozice zanikne a naopak jiná zase vznikne. Přemýšleli jste někdy, jaká je pravděpodobnost, že konkrétně vaši pozici nahradí umělá inteligence? Pokud ano, podívejte se na následující infografiku.

9 vynálezů, které dokazují, že žijeme v budoucnosti

Co se vám vybaví, když se řekne budoucnost? V hollywoodských filmech z osmdesátých let můžeme vidět vznášedla, domácí roboty a létající auta. Na kolik se tyto vize doopravdy vyplnily? Vybrali jsme devět zajímavých projektů, které možná překvapí i vás.

Nejlepší technologické vychytávky pro cyklisty

Jezdíte rádi na kole? Fandíte novým technologiím? Pak je tento článek přesně pro vás. Připravili jsme 5 tipů na nejlepší vychytávky pro cyklisty. Tak šlápněte do pedálů a projeďte se s námi do budoucnosti cyklistiky.

Nalepovací tetování jako dotykový panel?

V dnešní době je poměrně široký výběr elektroniky, kterou lze nosit při sobě. Většinou se jedná o chytré hodinky, fitness náramky, nebo pásy. Přemýšleli jste někdy, jaké by to bylo, kdybyste mohli chytrý telefon ovládat příkazy přímo na pokožce vlastní ruky? Pomocí speciální nálepky je to možné.

Kniha, která dokáže filtrovat vodu

To, že je v rozvojových zemích často problém s kvalitou pitné vody, není žádná novinka. Situaci může zlepšit speciální kniha, jejíž stránky dokáží filtrovat kalnou vodu.

Silnice, která dobíjí elektromobily

Každý, kdo vlastní elektromobil vám jistě rád sdělí, že automobily na elektrický pohon jsou vozidla budoucnosti. Jejich provoz je levnější, ekologičtější a zrychlení je ohromující. V současné době přesto jedna nevýhoda existuje. Je poměrně málo míst, kde se dají vozidla dobíjet.

Jednoduchý recept proti kocovině: hruškový džus

Podle nejnovější zprávy australských vědců z agentury CSIRO mohou být příznaky kocoviny značně sníženy pitím hruškového džusu.