Roboti postaví železný most pomocí 3D tisku

Pokud jste si mysleli, že 3D tiskárny produkují pouze plastové předměty, figurky a hračky, tak pro vás máme novinku. Představujeme projekt MX3D, který má za cíl postavit v Amsterdamu železný most.

June – chytré pečení

Trouba, která se o průběh pečení postará sama. Velikostně se moc neliší od běžné mikrovlnné trouby, dokáže však mnohem více.

Droga, která snižuje hladinu cholesterolu

Stáří je nevyhnutelné a s ním se zvyšuje riziko onemocnění srdce. Vysoký cholesterol je hlavní příčinou srdečních nemocí, ty se vyskytují převážně u starší části populace. Například ve Spojených státech má 11% populace mezi 20 a 40 lety nějakou formu poruchy kardiovaskulárního systému, u lidí mezi 40 a 60 je to 37%.

NOVÉ PROJEKTY Z KICKSTARTERU – ČERVEN 2015

Je červen a kromě letního počasí přichází také nová várka projektů na serveru Kickstarter. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější.

Ekologický domov - mimo domov

Projekt Ecocapsule pochází z rukou slovenské firmy Nice Architects. Jedná se vskutku o okouzlující, soběstačnou, luxusní kabinu, vážící 1500kg. Navzdory malému vzhledu se v ní mohou ubytovat 2 dospělí.

Jak snadné je získat od lidí jejich heslo?

Myslíte si, že je těžké prolomit složitá hesla? Máte pravdu, ale existuje i jednodušší způsob: stačí se dotyčných zeptat. Americký komik, Jimmy Kimmel, předvedl v jedné ze svých show reportáž, ve které byli respondenti ochotni prozradit své heslo dokonce na kameru.

Jak se od devadesátých let zlepšil internet?

Pokud toto čtete a je vám méně než 25 let, gratulujeme. Pravděpodobně si nebudete pamatovat temné dny internetu v devadesátých letech. Chcete být online? Počkejte si, než se vytáčené připojení načte. Co vše se od té doby změnilo? Jak vlastně internet vypadá dnes?

Švédský dům navrhli na základě statistiky

Lidé mají pokaždé jiné požadavky a potřeby. Navrhnout vysněný dům není jednoduché. Někdo chce velikou kuchyň, někdo si raději objednává pizzu a preferuje velikou zahradu. Jak tedy navrhnout dům, který by vyhovoval co nejvíce lidem? Odpovědí je statistika.

Skládací dron se vejde do kapsy

Závod vytvořit nejmenší a nejlevnější dron je již nějakou dobu v plném proudu, ale novinka od dvou švýcarských výzkumníků může všechny ostatní „soupeře“ smést ze stolu. Tato kvadrokoptéra je složena do kompaktní velikosti, ale během několika okamžiků může vzlétnout.

GRUSH: kartáček na zuby s gamifikací

Nebaví vás každodenní čištění zubů? Chtěli byste nějakou změnu, malé oživení? Nejen pro vaše děti je tu zábavný zubní kartáček GRUSH.

Brain4cars chce varovat řidiče ještě předtím, než udělají chybu

Technologie, která předvídá, co teprve uděláme. To může znít děsivě. Ale co když bude tato technologie použita, aby chránila řidiče během jízdy?

5 kroků, jak ulevit unaveným očím

Je těžké se vyhnout obrazovkám, únava očí na vás číhá, ať už sedíte u počítače v práci, nebo surfujete na internetu doma. Zpráva od American Optometric Society uvádí, že problémy se zrakem se vyskytují u 70 – 75% lidí, kteří pracují u počítače. Pokud do této kategorie spadáte, není na co čekat, začít můžete našimi tipy.

Příslušenství, které oživí virtuální realitu

Virtuální realita je především zábava. Stačí si nasadit brýle a jste na druhém konci světa, nebo ještě lépe v úplně jiném světě. Přinášíme vám přehled příslušenství, které umocní zážitek z virtuální reality a hry tak dostanou další rozměr.

Počítač, který stojí 9 dolarů

Počítač CHIP sází především na velice příznivou cenu. Co dnes seženete za devět dolarů?

Termokamera zjistí, zda jste pod vlivem alkoholu

Dokážete přesvědčit okolí, že jste střízliví? Možná ano, ale oklamat termokameru se speciálním algoritmem již nebude tak snadné. Výzkumníci pracují na technologii, která policii sdělí, zda je řidič pod vlivem alkoholu.

Jak bude vypadat Photoshop budoucnosti?

Dotykové obrazovky byly pro Photoshop spíše jen doplnění, nebo alternativa. Pro designérské studio společnosti Adobe vypadá budoucnost docela jasně: gesta.

NASA testuje nový bezpilotní dron

Nasa pracuje na spoustě projektů, ten nejnovější kombinuje letadlo a vrtulník a vypadá, jako by se konstruktéři při jeho vývoji inspirovali ve filmu Transformers. Dron GL-10 není jen fikce, má za sebou úspěšné letové testy.

Taste+ mění chuť nápojů. Virtuálně.

Chcete si osladit nápoj, ale nechcete přidávat další cukr, nebo umělá sladidla? Chuť nápoje můžete změnit pomocí elektrických impulzů do jazyka. Ptáte se, jak je to možné? Pokračujte ve čtení a dozvíte se více.

Robot barista se učí při práci

Roboti jsou skvělí, ale jestli se mají rozšířit tak, jak to vídáme ve sci-fi filmech, musí se ještě zlepšit. Pomocí robotů můžeme zvládat mnoho úžasných věcí, ale bohužel jsou limitovaní dělat pouze jednu činnost. Proto výzkumníci na Cornellově univerzitě pracují na robotu, který dělá kávu, zatímco se učí, jak obsluhovat různé typy kávovarů.

Infografika: Jak odstranit vaše fotky ze sociálních médií?

Máte přehled o tom, kde všude jsou fotky na kterých jste označeni? Víte o tom, které vaše fotky jsou veřejně přístupné? Chraňte své citlivé údaje, v přiložené infografice vám přinášíme návod jak na to.